Program HFHK 2020

3.9.2020 | Program festivalu Hudební fórum Hradec Králové 2020.

číst více...

Restart Filharmonie Hradec Králové ke 43. sezóně 2020/2021

24.6.2020 | Uplynulé týdny a měsíce byly kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru dobou nejistoty také pro orchestry. Na pozadí těchto událostí ale ve Filharmonii Hradec Králové probíhala intenzivní příprava následující sezóny. Nové koncertní křídlo Petrof, monumentální oratorium Svatá Ludmila, premiéra kantáty Záhořovo lože, jsou některé z momentů příští 43. sezóny.

číst více...

Přehled přeložených/zrušených akcí a koncertů ve FHK

3.6.2020 | Vážení posluchači a návštěvníci,

v minulých týdnech docházelo k nemálo změnám v termínech koncertů na které máte zakoupené abonentky, vstupenky, případně e-vstupenky. Některé koncerty jsme přesouvali nadvakrát, některé jsme také byli nuceni zrušit.

Chápeme, že situace může být nepřehledná, proto Vám pro snazší orientaci přinášíme přehled přesunutých a zrušených koncertů a informace o možnostech nakládání se vstupenkami.

číst více...

Filharmonie otevřená městu

18.5.2020 | Když nemůžete vy k nám, jdeme my za Vámi.

Milí příznivci naší Filharmonie, v květnu jste mohli na několika místech v centru Hradce Králové zaznamenat vystoupení některých sekcí, či hudebníků našeho orchestru.
Inu když nemůže publikum za námi, vyrážíme lidem hrát do ulic a na náměstí našeho krásného města. A pokud Vás zajímá, kde se s námi můžete setkat, zde je přehled vystoupení...

číst více...

Předprodej abonmá na sezónu 2020/2021

14.5.2020 | Stručný průvodce termíny a způsoby prodeje předplatného

14. 5. 2020

zahájen ON-LINE prodej předplatného pro dosavadní abonenty

  • s garancí rezervace stávajícího místa do 18. 6. (včetně)
  • prodej prostřednictvím internetu přes odkaz zaslaný e-mailem, možnost nákupu z domova

číst více...

Brožura pro 43. koncertní sezónu

21.4.2020 | Vážení posluchači a návštěvníci, nabízíme ke stažení a seznámení programovou brožuru pro 43 koncertní sezónu 2020/2021 (formát PDF, 12,18 MB).

číst více...

Varhany v karanténě

10.4.2020 | Vážení abonenti,

dovolte, abychom Vás pozdravili v této poněkud prazvláštní době. Době, kdy se nemůžeme potkávat v našem sále, ve Filharmonii Hradec Králové.

Rozhodli jsme se, že to tak nenecháme a budeme se potkávat online. Připravili jsme pro Vás několik krátkých varhanních koncertů, pro potěšení v nedělních podvečerech (a jednom pondělním)...

číst více...

Zrušení koncertů FHK

1.4.2020 | Vážení přátelé živého hudebního umění,

v současné mimořádné situaci, stejně jako celá řada dalších institucí, jsme byli nuceni do odvolání omezit provoz Filharmonie Hradec Králové.

Jsme si vědomi, že mnozí z Vás mají zakoupené vstupenky na koncerty, které jsme museli zrušit nebo případně, kde to bylo možné, i přesunout...

číst více...

Projekt Warhol & Underground

17.2.2020 | Projekt Warhol & Underground vznikl k 30. výročí úmrtí Andyho Warhola a k 50. výročí prvního vydání gramofonové desky The Velvet Underground & Nico.

číst více...

Brožura pro 42. koncertní sezónu ke stažení

1.7.2019 | Brožuru i přehledný kalendář koncertů FHK si můžete stáhnout a mít je při ruce i v elektronické podobě.

Brožura koncertní sezóny 2019/2020 (PDF, 7,58 MB)

Kalendář koncertů sezóny 2019/2020 (PDF, 120 kB)

číst více...

FHK uvede baletní představení slibující výjimečný zážitek

19.3.2019 | Evropská premiéra světově uznávané skladby, živý orchestrální doprovod k projekci na plátně, zčeřené vody soudobé světové hudby, s tím vším má již Filharmonie Hradec Králové nejednu zkušenost. Večer 4. dubna toto, a ještě více, nabídne svým posluchačům na koncertě Joshua Tree Symphony.

číst více...

Svěcení jara ve Filharmonii Hradec Králové

11.3.2019 | Pokud bychom chtěli něco označit jako „událost sezóny“ v rámci koncertů Filharmonie Hradec Králové, pak je to bezesporu uvedení Stravinského Svěcení jara na koncertě 14. března. Tento titul se totiž nehrává tak často. Důvodem bývá enormní náročnost jak pro hráče, tak i pro dirigenta.

číst více...

Dárková poukázka do Filharmonie

9.1.2019 | Další možností, jak potěšit blízké, je dárková poukázka.

Dárkovou poukázku lze vyměnit za vstupenku na kterýkoli koncert, který pořádá Filharmonie Hradec Králové a který se koná v sále FHK.

Více informací najdete na stránce Vstupenky.

Rezervace vstupenek a prodej eVstupenek probíhá na portálu HKpoint.cz.

Koncerty FHK jako dárek

28.12.2018 | Vánoční dárky jsou sice rozdány, ale obdarovat někoho z rodiny či přátel koncerty Filharmonie Hradec Králové je možné stále. Kromě jednotlivých vstupenek máme stále v nabídce i kupónové předplatné.

Kupónové předplatné umožňuje získat vstupenky s výraznou slevou a zároveň dává návštěvníkům Filharmonie volnost při výběru koncertu a představení. Více informací na stránce Vstupenky.

Prodej vstupenek

1.8.2018 | Na dva koncerty INAUGURANČNÍ KONCERT s Kasparem Zehnderem (12. 9. 2018) a Michael Jackson Symphony (4. 10. 2018) budou vstupenky uvolněny do prodeje dříve než 13. 9. 2018, jak bylo uvedeno v brožuře na novou sezónu.

číst více...

Seznamte se s příští sezónou FHK

6.6.2018 | Nástup nového šéfdirigenta, připomínky stého výročí české státnosti, plné využití nových mistrovských varhan. To jsou některé ze stavebních kamenů příští 41. sezóny Filharmonie Hradec Králové. Pro stávající i nové návštěvníky koncertů je opět přichystán barevný vějíř abonentních řad, stejně pestrý, jako nabídka připravovaných koncertů a představení.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové představuje svou 41. sezónu 2018/2019

6.6.2018 | Nástup nového šéfdirigenta, připomínky stého výročí české státnosti, plné využití nových mistrovských varhan. To jsou některé ze stavebních kamenů příští 41. sezóny Filharmonie Hradec Králové.

číst více...

Prodej abonmá na 41. sezónu zahájen

28.5.2018 | Prodej abonmá (předplatného) na příští 41. sezónu Filharmonie Hradec Králové je zahájen.

Stávajícím abonentům rezervujeme jejich místa do 14. června.

Bližší informace k předplatnému
naleznete na stránce Vstupenky.

Již nyní si také můžete
stáhnout brožuru 2018/2019
v elektronické podobě.

Loučení s prorockou taktovkou Andrease Sebastiana Weisera

25.5.2018 | Ve středu 23. května to byl vskutku mimořádný koncert Filharmonie Hradec Králové!

S tímto tělesem se totiž loučil Andreas Sebastian Weiser v roli šéfdirigenta.

číst více...

Koncert k poctě Bernsteina i skrze Janáčka a pod kůži

18.4.2018 | Také v Hradci Králové se připomnělo 100 let od narození amerického skladatele Leonarda Bernsteina. V pondělí 16. dubna zavítal do východočeské metropole Pražský filharmonický sbor s dirigentem Lukášem Vasilkem, aby zde provedl mimo jiné Chichesterské žalmy.

číst více...

Varhanní symfonie – představení mistrovských varhan FHK veřejnosti

22.3.2018 | Po premiérovém rozeznění mistrovských varhan 20. prosince 2017, kterému byli přítomni zejména hosté z řad donátorů, byla při koncertech 15. a 16. března poprvé příležitost představit varhany také široké posluchačské veřejnosti.

číst více...

Slyšte a vizte Kodex Speciálník v katedrále

14.3.2018 | Uvedením koncertu Kodex speciálník ve své jubilejní 40. sezóně chce Filharmonie Hradec Králové připomenout nejhlubší tradice hudebních spolků či společenstev v Hradci Králové.

číst více...

Na Křížové cestě s Lukášem Hurníkem a Filharmonií Hradec Králové

9.3.2018 | Před necelými sedmi lety Filharmonie Hradec Králové premiérovala monumentální pašijové oratorium Křížová cesta, které zkomponoval Lukáš Hurník na objednávku samotného tělesa. Jde vskutku o rozsáhlou kompozici pro smíšený a dětský sbor, dva sólisty, dva recitátory, varhany a orchestr.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové opět uvede Křížovou cestu Lukáše Hurníka

31.1.2018 | Monumentální pašijové oratorium Křížová cesta od Lukáše Hurníka znovu uvede po necelých sedmi letech od premiéry Filharmonie Hradec Králové – a to hned dvakrát.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové vykročí do příští sezóny s novým šéfdirigentem

25.1.2018 | Filharmonie Hradec Králové žije ve své 40. sezóně významnými událostmi. Kromě samotného kulatého jubilea a nově „zabydlených“ mistrovských varhan v sále Filharmonie, dojde i ke změně na pozici šéfdirigenta orchestru.

číst více...

Touhy nenaplněné v hudbě naplněné

18.12.2017 | TOUHY NENAPLNĚNÉ – tak nazvala FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ další ze svých koncertů abonentní řady Žlutá, čili Malého symfonického cyklu. 14. prosince tak zazněly skladby Jeana Sibelia, Jaroslava Křičky, Martina Hyblera a Bohuslava Martinů, a to pod taktovkou Miriam Němcové.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové předvánoční

15.12.2017 | Hradečtí filharmonici mají v předvánoční době napilno. Kromě zahraniční spolupráce, dobročinnosti a koncertů v domácím sále je čeká hraní v Praze i Trutnově. Na obzoru je také významná změna na místě šéfdirigenta.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové v hledáčku sdělovacích prostředků

10.11.2017 | Filharmonie Hradec Králové je v současné době ve výborné kondici. Svědčí o tom i velký zájem sdělovacích prostředků, jejichž nebývalou pozornost na sebe upoutala v posledních týdnech.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové na prahu 40. sezóny

9.6.2017 | Tisková zpráva Filharmonie Hradec Králové o. p. s.
k uvedení nadcházející 40. jubilejní sezóny Filharmonie Hradec Králové

číst více...

Filharmonie Hradec Králové učinila z Mahlera soudobého skladatele

26.5.2017 | Poslouchat živě prováděného Mahlera je vždycky svátek. Zvláště, když jde o některou z jeho devíti symfonií. V sále Filharmonie Hradec Králové zazněla 25. května stominutová Symfonie č. 3 d moll pro alt, chlapecký sbor, ženský sbor a orchestr, samozřejmě v podání domácí Filharmonie pod taktovkou Andrease Sebastiana Weisera, altistky Jany Sýkorové, Českého chlapeckého sboru Boni Pueri (sbormistr Pavel Horák) a ženské části Pražského filharmonického sboru (s Lukášem Vasilkem).

číst více...

Výjimečný zážitek ze symfonické pocty Michaelu Jacksonovi

19.5.2017 | Jedním z crossoverových projektů, jimiž Filharmonie Hradec Králové vychází vstříc širší posluchačské veřejnosti, je „Michael Jackson Symphony“. Vznikl z popudu královéhradeckých filharmoniků a nových aranží se zhostil Martin Kumžák, jehož Moondance Orchestra královéhradecké těleso také posílilo.

číst více...

Ocenění dirigenta Mauffrayho s nahrávkami Filharmonie Hradec Králové

28.4.2017 | Americký dirigent Paul Mauffray, který s naší Filharmonií dlouhodobě spolupracuje, se stal třetí rok po sobě finalistou soutěže „The American Prize for Professional Conductors“ – v tomto roce byl navíc odměněn třetím místem.

číst více...

Talenty pomáhaly varhanám

7.4.2017 | Krátká zpráva Filharmonie Hradec Králové o. p. s. – poděkování za benefiční příspěvky 5. dubna 2017.
(Sbírka v rámci slavnostního večera Talent královéhradecké kultury.)

číst více...

Hradecká Filharmonie podpořila NF Impuls

7.4.2017 | Krátká zpráva Filharmonie Hradec Králové o. p. s. – poděkování za benefiční příspěvky 6. dubna 2017.
(Sbírka pro NF Impuls.)

číst více...

recenze Vlasty Reittererové ke koncertu FHK 23. února (B6) – Foerster, Penderecki

24.2.2017

  • kdy vyšlo: 02/2017

Pět abonentních řad, mimořádné koncerty, festival Hudební fórum, účast na Smetanových dnech v Plzni, na Festivalu Pardubické hudební jaro a dalších podnicích – Filharmonie Hradec Králové se prezentuje činností nejen bohatou, ale také dramaturgicky zajímavou.

číst více...

Hradecká Filharmonie chystá koncert sezóny

14.2.2017 | Tisková zpráva Filharmonie Hradec Králové o. p. s. ke koncertu 23. února 2017

číst více...

Benefiční koncert podpořil varhany ve Filharmonii Hradec Králové

6.2.2017 | Tisková zpráva Filharmonie Hradec Králové o. p. s. k benefičnímu koncertu (proběhl 2. února 2017) na podporu projektu dostavby mistrovských varhan v sále FHK a k současnému stavu projektu.

číst více...

úryvek z úvodníku v kulturním měsíčníku Escape (zkráceno)

29.11.2016

  • kde vyšlo: Escape - kulturní měsíčník města Hradec Králové, ročník 4, číslo 11
  • kdy vyšlo: 11/2016

A teď, když jsem naštval všechny strany, přijde to lepší. Nasadím úsměv klauna, místo mačety se vyzbrojím perem. Kdo ví, co by o téhle době natočil komik Charlie Chaplin.

číst více...

úryvek z recenze CD Andrei Tögel Kalivodové „Moje nej“ v časopie Hudební rozhledy (zkráceno)

23.11.2016

  • kde vyšlo: Hudební rozhledy 11/2016, ročník 69
  • kdy vyšlo: 11/2016

Královéhradecká Filharmonie řízená dirigentem Leošem Svárovským neměla lehký úkol v jediném večeru obsáhnout široké stylové rozmezí programu, obstála však úspěšně.

číst více...

Hudební fórum Hradec Králové 2016

21.10.2016 | XII. ročník festivalu soudobé světové hudby

číst více...

Chaplin ve Filharmonii Hradec Králové

7.10.2016 | Filharmonie Hradec Králové se promění v kinosál s živým orchestrem. Na plátně se budou promítat filmové komedie Charlieho Chaplina. To vše (a nejen to) v úterý 18. října v 19.30 hodin v sále Filharmonie.

číst více...

Den Slovenské republiky ve Filharmonii Hradec Králové

30.9.2016 | Filharmonie Hradec Králové bude ve čtvrtek 13. října hostit slovenského velvyslance J. E. Petera Weisse. Stane se tak v rámci každoročně pořádaného Dne zahraniční země.

číst více...

Koncertní sezónu ve Filharmonii Hradec Králové otevře Sv. Ludmila

9.9.2016 | V předvečer svátku sv. Ludmily, 15. září, zazní ve Filharmonii Hradec Králové stejnojmenné oratorium Antonína Dvořáka. Slavnostní uvedení díla otevře sezónu, ve které se můžeme těšit také na další hudební zastavení a události.

číst více...

Z recenze v TVAR 21/2016

25.8.2016 | …je všeobecně známo, že královéhradecká Filharmonie soudobé hudbě rozumí a že dokáže zahrát i ty nejkomplikovanější kompozice. Smyčce se zlepšují koncert od koncertu, přičemž violoncella a zvláště kontrabasy až berou dech, bicí nástroje jsou patřičně eruptivní a přitom více hrají, než hřmotně tlučou, dřeva jsou měkká, tetelivá, zpěvná, jiskřivá.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové opět vezme Ameriku hudebním útokem!

10.6.2016 | Filharmonie Hradec Králové se v krátké době opět představí v USA, a to ve dvou projektech. V americkém Los Angeles Luckman Theatre proběhne 18. července 2015 premiéra baletu českého skladatele Zbyňka Matějů.

číst více...

Reakce na abonentní koncert Ž4 ve čtvrtek 28/4 2016

29.4.2016 | Abonentní koncert Filharmonie Hradec Králové ve čtvrtek 28. 4. by mohl směle nést název „Slovanský“. Díla ruských a českých skladatelů Glinky, Foerstera, Borodina a Janáčka zněla pod taktovkou šéfdirigrnta orchestru Andrease Sebastiana Weisera, sólistou ve Foersterově houslovém koncertu byl náš špičkový houslista Ivan Ženatý.

číst více...

AMERICKÁ CENA PRO FILHARMONII HRADEC KRÁLOVÉ

26.2.2016 | Dirigent Paul Mauffray se opět s další nahrávkou královéhradecké Filharmonie – tentokrát s DVD Leoš Janáček, Seznamte se! – umístil na předním místě v celoamerické soutěži American Prize.

číst více...

Z recenze na CD Lukáš Hurník COMPLIMENTS

17.2.2016 | Z recenze na CD

Lukáš Hurník COMPLIMENTS

...velmi dobře se uvedla Filharmonie Hradec Králové ve "smetanovské" Cestě z Litomyšle...

                                                                 Luboš Stehlík, Harmonie 2/2016

Filharmonie v každé rodině

27.1.2016 | Filharmonie v každé rodině – to je velmi podařený slogan. A vůbec se nedivím, že se týká Filharmonie Hradec Králové. Jde o těleso, které roste právě s jedinečnou a odvážnou dramaturgií, mimo zavedené mantinely.

číst více...

NEJPRESTIŽNĚJŠÍ SPOLEČENSKÁ UDÁLOST ROKU 2016

19.1.2016 | BOHOSLUŽBA K 700. VÝROČÍ NAROZENÍ KARLA IV.  V KATEDRÁLE SV. VÍTA S FILHARMONIÍ HRADEC KRÁLOVÉ!

číst více...

FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ POZVALA OPERNÍ BOHYNI Z RUSKA

19.1.2016 | Veronika Dzioeva - hvězda světové operní scény, stálý host Mariinského divadla v Petrohradu a moskevského Velkého divadla, vítězka mezinárodních pěveckých soutěží a držitelka mezinárodních ocenění, zazpívá v áriích a duetech s předním českým barytonistou Martinem Bártou.

číst více...

FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ – JIŽ TRADIČNÍ PARTNER PLESU V OPEŘE!

5.1.2016 | Královéhradecká Filharmonie bude již čtvrtým rokem provázet svým muzikantským uměním tanečníky na nejprestižnější společenské akci plesové sezóny 2016 v České republice.

číst více...

BENEFIČNÍ KONCERT NA PODPORU DOSTAVBY MISTROVSKÝCH VARHAN V HRADCI KRÁLOVÉ

5.1.2016 | Nadační fond Varhany pro Filharmonii Hradec Králové, spolu se Statutárním městem Hradec Králové a Filharmonií Hradec Králové společnými silami připravují na čtvrtek 4. února 2016 v 19.30 h BENEFIČNÍ KONCERT, jehož celý výtěžek ze vstupného bude věnován na dostavbu mistrovských varhan, které v Hradci Králové citelně chybí.

číst více...

TISKOVÁ ZPRÁVA K 38. KONCERTNÍ SEZÓNĚ

19.5.2015 | Koncertní sezóna FHK 2015–2016 v kostce.

číst více...

TISKOVÁ ZPRÁVA K 38. KONCERTNÍ SEZÓNĚ

19.5.2015

Koncertní sezóna FHK 2015–2016 v kostce

Velký symfonický cyklus staví do popředí interpretační elitu: klavíristu Igora Ardaševa, koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačka, harfistku Janu Bouškovou, klarinetistku Ludmilu Peterkovou, šéfdirigenta Andrease Sebastiana Weisera, dirigenta Petra Altrichtera, světoznámého Radka Baboráka a Pražský filharmonický sbor.

číst více...

Stavební úpravy v sále FHK a jeho dovybavení v roce 2012

5.2.2013 | V roce 2012 se uskutečnily v budově Filharmonie velké změny. Statutární město Hradec Králové získalo dotaci z Evropské unie na projekt Vybavení sálu a prostor Filharmonie Hradec Králové.

číst více...