Informace k předplatnému na 45. sezónu 2022/2023

17.5.2022 | Vážení abonenti,

v těchto dnech byste měli obdržet tištěnou verzi programové brožury na novou sezónu 2022/2023.

Zároveň Vám přišlo potvrzení o vytvoření rezervace na Váš email. V systému Vám byla vytvořena automatická rezervace míst, která jste měli v této koncertní sezóně. Abonentům Zelené řady jsou ponechána místa, která měli objednaná v minulé sezóně. Rezervace těchto míst je platná do 16. 6. 2022...

číst více...

Připravujeme pro Vás 45. sezónu 2022/2023

4.4.2022 | Vážení posluchači a příznivci Filharmonie Hradec Králové,

ačkoli je současná sezóna ještě v plném proudu a stále Vám máme co nabídnout, přichází také čas podívat se opět dopředu a proto v těchto dnech usazujeme program připravované 45. koncertní sezóny 2022/2023.

Brzy nastane doba obrátit list a to jak obrazně, tak i doslova, protože v přípravě je také programová brožura, ve které najdete...

číst více...

Výtěžek sbírky na pomoc lidem z Ukrajiny

15.3.2022 | Při koncertech Heal the World Concert a Nezapomenutelné písně (na které se zapomnělo) v minulém týdnu měli návštěvníci opět možnost přispět na pomoc lidem zasažným událostmi na Ukrajině. V kasičce Diecézní charity Hradec Králové přibyla při těchto koncertech částka 18 286 Kč.

 

číst více...

Výtěžek benefičního koncertu pro Ukrajinu

4.3.2022 | Při středečním (2. 3.) abonentním koncertu Apoteózy vítězství, který jsme ve spolupráci s Diecézní katolickou charitou Hradec Králové pořádali jako benefiční pro Ukrajinu, se díky stědrosti návštěvníků podařilo shromáždit částku

71 815,- Kč

Všem dárcům upřímně děkujeme!

číst více...

Prohlášení ASOPS k situaci na Ukrajině

2.3.2022

Prohlášení ASOPS

Asociace symfonických orchestrů a pěveckých sborů ČR (ASOPS) jako oborová a profesní organizace, sdružující profesionální symfonické orchestry a pěvecké sbory z celé České republiky, odsuzuje agresivní politiku Ruské federace a vpád jejich vojsk na území Ukrajiny.

Dané situaci nelze nečinně přihlížet.

číst více...

Protiepidemická opatření od 10. 2. 2022

9.2.2022 |  

Podmínky platné od čtvrtka 10. 2. 2022

Na základě rozhodnutí Vlády ČR dochází ke zrušení povinnosti prokazovat se při vstupu do restaurací, služeb, na kulturní, sportovní a další akce certifikátem o očkování proti Covid-19 či o prodělaném onemocnění. Při vstupu do Filharmonie Hradec Králové se tedy návštěvníci nadále nemusí covidovými certifikáty prokazovat.

číst více...

Nezapomenutelné večery ve Filharmonii Hradec Králové

24.11.2021 | 11. listopadu zazněl v sále hradecké filharmonie již druhý večer v rámci Hudebního fóra 2021, kdy pro posluchače dirigent a sbormistr LUKÁŠ VASILEK, pocházející z Hradce Králové, s komorním sborem MARTINŮ VOICES a mladým ORCHESTREM BERG připravili posluchačům vynikající zážitky při poslechu hudby autorů 20. století, které doprovodil výrazový tanec a charakteristické výtvarné umění...

číst více...

Představení NETOPÝR PŘELOŽENO!

20.11.2021 | Vážení diváci,

s velkým politováním musíme zrušit zítřejší představení (neděle 21. 11. 2021) operety Netopýr z důvodu nemoci v souboru Divadla F. X. ŠALDY LIBEREC. Náhradní termín představení (leden nebo únor 2022) bude oznámen, sledujte naše webové stránky je stanoven na 7. února 2022 v 19 hodin a je zveřejněn na našich stránkách. Vstupenky můžete zakoupit na portálu HKpoint.cz.

Vstupenky i nadále zůstávají v platnosti.

Nastalá situace nás velice mrzí, ale věříme, že to v současné době pochopíte.

číst více...

Udržet naši planetu živou, zaznělo ve finále Hudebního fóra Hradec Králové

19.11.2021 | autor: Jan Hocek

HUDEBNÍ FÓRUM HRADEC KRÁLOVÉ 2021 uzavřel v úterý 16.listopadu třetí koncert. V podání Filharmonie Hradec Králové pod taktovkou bývalého dlouholetého šéfdirigenta Andrease Sebastiana Weisera zazněly tři pozoruhodné kompozice, a to v české premiéře, a jedna dokonce v premiéře evropské!

číst více...

Smrt a vykoupení ve druhém dějství Hudebního fóra Hradec Králové

15.11.2021 | autor: Jan Hocek

Druhý koncert Hudebního fóra Hradec Králové byl ve znamení smrti. Smrti jako vykoupení. Ve čtvrtek 11.listopadu zazněly v podání Martinů Voices a Orchestru Berg pod taktovkou Lukáše Vasílka dvě kompozice americké provenience – „Pašije děvčátka se sirkami“ Davida Langa a „V nepaměti“ Sarah Kirkland Snider.

číst více...

Prodej CD/DVD na stránkách FHK

12.11.2021 | Vážení posluchači a příznivci, rádi byste si k poslechu pořídili nebo někomu věnovali některou z řady nahrávek naší Filharmonie? Dosud bylo možné pořízení na pokladně nebo po předchozí domluvě v kanceláři FHK. Tato možnost zůstává i nadále, nyní si ale můžete naše CD nebo DVD nosiče pořídit i pohodlněji.

Připravili jsme pro Vás jednoduchý prodejní systém formou e-shopu přímo na našich stránkách. Adresa je snadno zapamatovatelná: obchod.fhk.cz (odkaz najdete také v hlavičce našich stránek výše). Najdete zde i informace o nákupu.

číst více...

První koncert Hudebního fóra Hradec Králové ve znamení strhujícího pohybu a emocí

8.11.2021 | autor: Jan Hocek

Ve čtvrtek 4.listopadu byl v sále Filharmonie Hradec Králové zahájen prvním koncertem XVII. ročník festivalu soudobé světové orchestrální hudby HUDEBNÍ FÓRUM HRADEC KRÁLOVÉ. Oproti předchozím ročníkům (přičemž loňský se nekonal z důvodu pandemické krize) se v rámci festivalu odehrají tři koncerty místo čtyř, ale již ten úvodní naznačuje, že i letošní ročník bude zážitkem vskutku nevšedním!

číst více...

Projděte si Filharmonii (také) virtuálně

6.9.2021 | Vážení návštěvníci, nejlepší je do Filharmonie samozřejmě zajít a vychutnat si atmosféru tohoto místa přímo zde. Očekávání před koncertem, sál naplněný tóny orchestru, sklenku (také naplněnou) v kavárně... Pokud jste se k nám ale už nějaký čas nedostali, nemůžete se dočkat, nebo jste tu snad ještě nebyli a chcete se podívat, jak to v královéhradecké Filharmonii vypadá, připravili jsme pro Vás prohlídku vitruální na mapách Google (Street View). Drobnou zajímavostí je...

číst více...

Červená abonentní řada královéhradecké Filharmonie láká na velká hudební díla

13.7.2021 | Uvádění rozsáhlých hudebních děl ve velkém obsazení za účasti sborů a pěveckých sólistů není ve Filharmonii Hradec Králové nijak neobvyklé. Tyto koncerty jsou součástí každé sezóny a většinou se objevují v Bílé nebo Žluté abonentní řadě (velký a malý symfonický cyklus), případně jsou uváděny jednotlivě mimo předplatné. Pro 44. koncertní sezónu ale královéhradecká Filharmonie nově sestavila z těchto koncertů ucelenou abonentní řadu – Červenou. Vznikl tak vokálně-instrumentální cyklus čtyř koncertů, určený zejména příznivcům sborového a sólového zpěvu, ale nejen jim.

číst více...

Hudební happening s Filharmonií pod letním nebem

15.6.2021 | Ve čtvrtek 17. června se před budovou Filharmonie Hradec Králové na Eliščině nábřeží koná Letní Open Air koncert pod širým nebem s podtitulem „Opět spolu …protože bez hudby to nejde“. Začíná slavnostními fanfárami ve 20 hodin.

„Koncert jsme pojali trochu jako happening. Žádný dress-code a žádné vstupné. Prostě si přijďte vychutnat trochu netradiční hudební setkání venku pod širým nebem s Filharmonií Hradec Králové, “ zve její ředitel Václav Derner.

Na programu bude výběr ze symfonií...

číst více...

Filharmonie Hradec Králové zve ke 44. sezóně

4.6.2021 | Koncert vysílaný v hlavním čase na ČT Art, natáčení pro nové album kapely Lucie, vzdělávací a osvětové minikoncerty volně dostupné na YouTube – to je letmý výběr aktivit, kterými Filharmonie Hradec Králové vyplnila dobu, kdy nemohla hrát pro obecenstvo ve svém sále. Na pozadí probíhala také příprava příští 44. sezóny. Některé neodehrané koncerty z té minulé jsou opět zařazeny, jiné budou uvedeny nově. Vznikla tak opět pestrá hudební paleta, kterou královéhradecká Filharmonie nabízí svým posluchačům. V těchto dnech běží prodej předplatného.

číst více...

Brožura pro 44. koncertní sezónu 2021/2022

11.5.2021 |  

Vážení posluchači a návštěvníci, nabízíme ke stažení a seznámení programovou brožuru pro 44 koncertní sezónu 2021/2022 (formát PDF, 24,63 MB).

číst více...

Dubnové dny v Portugalsku oslaví i hradecká Filharmonie

22.4.2021 | Šest zemí, šest osobností, šest symbolických květin – to je evropský projekt Europe for citizens – Total Peace (Totální mír). V rámci akce představí své osobnosti Česká republika, Itálie, Španělsko, Polsko, Nizozemí a Portugalsko. Právě Portugalsko tento ročník zahájí, a to už tento pátek a sobotu oslavami Dne svobody a připomínkou Karafiátové revoluce. Do mezinárodního projektu, který připomíná šest osobností ze šesti zemí a jejich přínos pro demokracii, se zapojila také královéhradecká Filharmonie.

číst více...

Výstava Nemějte strach! oživila Eliščino nábřeží

13.4.2021 | Už popáté pořádá hradecká Filharmonie Hradecký memoriál. Jeho první letošní akcí je výstava s názvem „Nemějte strach! Katolická církev a cesta střední Evropy ke svobodě“, připomínající osobnost arcibiskupa Karla Otčenáška i 30. výročí vzniku Visegrádské skupiny. K vidění je na nábřeží před budovou Filharmonie Hradec Králové a potrvá do 19. dubna.

číst více...

Hradecká Filharmonie volá abonentům a skládá novou sezónu

29.3.2021 | Filharmonie Hradec Králové od nového roku vrací částky za zrušené koncerty a s telefonáty přicházejí osobní příběhy jednotlivých návštěvníků. Život bez kultury je hlavně pro abonenty, kteří nevyužívají internet, náročný. Filharmonie ale i v této nejisté době plánuje a připravuje novou sezónu 2021/2022.

číst více...

ČT art uvede koncert Filharmonie Hradec Králové ke 150. výročí východočeského spisovatele

11.3.2021 | V lednu nahrála hradecká Filharmonie mimořádný koncert. V premiéře při něm zazněla skladba současného skladatele Juraje Filase Záhořovo lože. Česká televize jej uvede na programu ČT art 15. března od 20:15 hodin pod názvem Filharmonie Hradec Králové a Karel Jaromír Erben.

číst více...

Záhořovo lože - koncert na ČT art

8.3.2021 | Mistr imaginativních veršů jako inspirace pro české hudební skladatele. Ve Zlatém kolovratu A. Dvořáka a Záhořově loži J. Filase účinkují: M. Štiková Gemrotová, M. Lehotský, D. Matoušek, F. Bandžak, Pražský filharmonický sbor se sbormistrem L. Vasilkem a Filharmonie Hradec Králové s dirigentem L. Svárovským. Režie T. Šimerda.

Koncert 15. března od 20:15 hodin na ČT art.

číst více...

Restart Filharmonie Hradec Králové ke 43. sezóně 2020/2021

24.6.2020 | Uplynulé týdny a měsíce byly kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru dobou nejistoty také pro orchestry. Na pozadí těchto událostí ale ve Filharmonii Hradec Králové probíhala intenzivní příprava následující sezóny. Nové koncertní křídlo Petrof, monumentální oratorium Svatá Ludmila, premiéra kantáty Záhořovo lože, jsou některé z momentů příští 43. sezóny.

číst více...

Filharmonie otevřená městu

18.5.2020 | Když nemůžete vy k nám, jdeme my za Vámi.

Milí příznivci naší Filharmonie, v květnu jste mohli na několika místech v centru Hradce Králové zaznamenat vystoupení některých sekcí, či hudebníků našeho orchestru.
Inu když nemůže publikum za námi, vyrážíme lidem hrát do ulic a na náměstí našeho krásného města. A pokud Vás zajímá, kde se s námi můžete setkat, zde je přehled vystoupení...

číst více...

Varhany v karanténě

10.4.2020 | Vážení abonenti,

dovolte, abychom Vás pozdravili v této poněkud prazvláštní době. Době, kdy se nemůžeme potkávat v našem sále, ve Filharmonii Hradec Králové.

Rozhodli jsme se, že to tak nenecháme a budeme se potkávat online. Připravili jsme pro Vás několik krátkých varhanních koncertů, pro potěšení v nedělních podvečerech (a jednom pondělním)...

číst více...

Projekt Warhol & Underground

17.2.2020 | Projekt Warhol & Underground vznikl k 30. výročí úmrtí Andyho Warhola a k 50. výročí prvního vydání gramofonové desky The Velvet Underground & Nico.

číst více...

Brožura pro 42. koncertní sezónu ke stažení

1.7.2019 | Brožuru i přehledný kalendář koncertů FHK si můžete stáhnout a mít je při ruce i v elektronické podobě.

Brožura koncertní sezóny 2019/2020 (PDF, 7,58 MB)

Kalendář koncertů sezóny 2019/2020 (PDF, 120 kB)

číst více...

FHK uvede baletní představení slibující výjimečný zážitek

19.3.2019 | Evropská premiéra světově uznávané skladby, živý orchestrální doprovod k projekci na plátně, zčeřené vody soudobé světové hudby, s tím vším má již Filharmonie Hradec Králové nejednu zkušenost. Večer 4. dubna toto, a ještě více, nabídne svým posluchačům na koncertě Joshua Tree Symphony.

číst více...

Svěcení jara ve Filharmonii Hradec Králové

11.3.2019 | Pokud bychom chtěli něco označit jako „událost sezóny“ v rámci koncertů Filharmonie Hradec Králové, pak je to bezesporu uvedení Stravinského Svěcení jara na koncertě 14. března. Tento titul se totiž nehrává tak často. Důvodem bývá enormní náročnost jak pro hráče, tak i pro dirigenta.

číst více...

Dárková poukázka do Filharmonie

9.1.2019 | Další možností, jak potěšit blízké, je dárková poukázka.

Dárkovou poukázku lze vyměnit za vstupenku na kterýkoli koncert, který pořádá Filharmonie Hradec Králové a který se koná v sále FHK.

Více informací najdete na stránce Vstupenky.

Rezervace vstupenek a prodej eVstupenek probíhá na portálu HKpoint.cz.

Koncerty FHK jako dárek

28.12.2018 | Vánoční dárky jsou sice rozdány, ale obdarovat někoho z rodiny či přátel koncerty Filharmonie Hradec Králové je možné stále. Kromě jednotlivých vstupenek máme stále v nabídce i kupónové předplatné.

Kupónové předplatné umožňuje získat vstupenky s výraznou slevou a zároveň dává návštěvníkům Filharmonie volnost při výběru koncertu a představení. Více informací na stránce Vstupenky.

Prodej vstupenek

1.8.2018 | Na dva koncerty INAUGURANČNÍ KONCERT s Kasparem Zehnderem (12. 9. 2018) a Michael Jackson Symphony (4. 10. 2018) budou vstupenky uvolněny do prodeje dříve než 13. 9. 2018, jak bylo uvedeno v brožuře na novou sezónu.

číst více...

Seznamte se s příští sezónou FHK

6.6.2018 | Nástup nového šéfdirigenta, připomínky stého výročí české státnosti, plné využití nových mistrovských varhan. To jsou některé ze stavebních kamenů příští 41. sezóny Filharmonie Hradec Králové. Pro stávající i nové návštěvníky koncertů je opět přichystán barevný vějíř abonentních řad, stejně pestrý, jako nabídka připravovaných koncertů a představení.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové představuje svou 41. sezónu 2018/2019

6.6.2018 | Nástup nového šéfdirigenta, připomínky stého výročí české státnosti, plné využití nových mistrovských varhan. To jsou některé ze stavebních kamenů příští 41. sezóny Filharmonie Hradec Králové.

číst více...

Prodej abonmá na 41. sezónu zahájen

28.5.2018 | Prodej abonmá (předplatného) na příští 41. sezónu Filharmonie Hradec Králové je zahájen.

Stávajícím abonentům rezervujeme jejich místa do 14. června.

Bližší informace k předplatnému
naleznete na stránce Vstupenky.

Již nyní si také můžete
stáhnout brožuru 2018/2019
v elektronické podobě.

Loučení s prorockou taktovkou Andrease Sebastiana Weisera

25.5.2018 | Ve středu 23. května to byl vskutku mimořádný koncert Filharmonie Hradec Králové!

S tímto tělesem se totiž loučil Andreas Sebastian Weiser v roli šéfdirigenta.

číst více...

Koncert k poctě Bernsteina i skrze Janáčka a pod kůži

18.4.2018 | Také v Hradci Králové se připomnělo 100 let od narození amerického skladatele Leonarda Bernsteina. V pondělí 16. dubna zavítal do východočeské metropole Pražský filharmonický sbor s dirigentem Lukášem Vasilkem, aby zde provedl mimo jiné Chichesterské žalmy.

číst více...

Varhanní symfonie – představení mistrovských varhan FHK veřejnosti

22.3.2018 | Po premiérovém rozeznění mistrovských varhan 20. prosince 2017, kterému byli přítomni zejména hosté z řad donátorů, byla při koncertech 15. a 16. března poprvé příležitost představit varhany také široké posluchačské veřejnosti.

číst více...

Slyšte a vizte Kodex Speciálník v katedrále

14.3.2018 | Uvedením koncertu Kodex speciálník ve své jubilejní 40. sezóně chce Filharmonie Hradec Králové připomenout nejhlubší tradice hudebních spolků či společenstev v Hradci Králové.

číst více...

Na Křížové cestě s Lukášem Hurníkem a Filharmonií Hradec Králové

9.3.2018 | Před necelými sedmi lety Filharmonie Hradec Králové premiérovala monumentální pašijové oratorium Křížová cesta, které zkomponoval Lukáš Hurník na objednávku samotného tělesa. Jde vskutku o rozsáhlou kompozici pro smíšený a dětský sbor, dva sólisty, dva recitátory, varhany a orchestr.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové opět uvede Křížovou cestu Lukáše Hurníka

31.1.2018 | Monumentální pašijové oratorium Křížová cesta od Lukáše Hurníka znovu uvede po necelých sedmi letech od premiéry Filharmonie Hradec Králové – a to hned dvakrát.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové vykročí do příští sezóny s novým šéfdirigentem

25.1.2018 | Filharmonie Hradec Králové žije ve své 40. sezóně významnými událostmi. Kromě samotného kulatého jubilea a nově „zabydlených“ mistrovských varhan v sále Filharmonie, dojde i ke změně na pozici šéfdirigenta orchestru.

číst více...

Touhy nenaplněné v hudbě naplněné

18.12.2017 | TOUHY NENAPLNĚNÉ – tak nazvala FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ další ze svých koncertů abonentní řady Žlutá, čili Malého symfonického cyklu. 14. prosince tak zazněly skladby Jeana Sibelia, Jaroslava Křičky, Martina Hyblera a Bohuslava Martinů, a to pod taktovkou Miriam Němcové.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové předvánoční

15.12.2017 | Hradečtí filharmonici mají v předvánoční době napilno. Kromě zahraniční spolupráce, dobročinnosti a koncertů v domácím sále je čeká hraní v Praze i Trutnově. Na obzoru je také významná změna na místě šéfdirigenta.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové v hledáčku sdělovacích prostředků

10.11.2017 | Filharmonie Hradec Králové je v současné době ve výborné kondici. Svědčí o tom i velký zájem sdělovacích prostředků, jejichž nebývalou pozornost na sebe upoutala v posledních týdnech.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové na prahu 40. sezóny

9.6.2017 | Tisková zpráva Filharmonie Hradec Králové o. p. s.
k uvedení nadcházející 40. jubilejní sezóny Filharmonie Hradec Králové

číst více...

Filharmonie Hradec Králové učinila z Mahlera soudobého skladatele

26.5.2017 | Poslouchat živě prováděného Mahlera je vždycky svátek. Zvláště, když jde o některou z jeho devíti symfonií. V sále Filharmonie Hradec Králové zazněla 25. května stominutová Symfonie č. 3 d moll pro alt, chlapecký sbor, ženský sbor a orchestr, samozřejmě v podání domácí Filharmonie pod taktovkou Andrease Sebastiana Weisera, altistky Jany Sýkorové, Českého chlapeckého sboru Boni Pueri (sbormistr Pavel Horák) a ženské části Pražského filharmonického sboru (s Lukášem Vasilkem).

číst více...

Výjimečný zážitek ze symfonické pocty Michaelu Jacksonovi

19.5.2017 | Jedním z crossoverových projektů, jimiž Filharmonie Hradec Králové vychází vstříc širší posluchačské veřejnosti, je „Michael Jackson Symphony“. Vznikl z popudu královéhradeckých filharmoniků a nových aranží se zhostil Martin Kumžák, jehož Moondance Orchestra královéhradecké těleso také posílilo.

číst více...

Ocenění dirigenta Mauffrayho s nahrávkami Filharmonie Hradec Králové

28.4.2017 | Americký dirigent Paul Mauffray, který s naší Filharmonií dlouhodobě spolupracuje, se stal třetí rok po sobě finalistou soutěže „The American Prize for Professional Conductors“ – v tomto roce byl navíc odměněn třetím místem.

číst více...

Talenty pomáhaly varhanám

7.4.2017 | Krátká zpráva Filharmonie Hradec Králové o. p. s. – poděkování za benefiční příspěvky 5. dubna 2017.
(Sbírka v rámci slavnostního večera Talent královéhradecké kultury.)

číst více...

Hradecká Filharmonie podpořila NF Impuls

7.4.2017 | Krátká zpráva Filharmonie Hradec Králové o. p. s. – poděkování za benefiční příspěvky 6. dubna 2017.
(Sbírka pro NF Impuls.)

číst více...

recenze Vlasty Reittererové ke koncertu FHK 23. února (B6) – Foerster, Penderecki

24.2.2017

  • kdy vyšlo: 02/2017

Pět abonentních řad, mimořádné koncerty, festival Hudební fórum, účast na Smetanových dnech v Plzni, na Festivalu Pardubické hudební jaro a dalších podnicích – Filharmonie Hradec Králové se prezentuje činností nejen bohatou, ale také dramaturgicky zajímavou.

číst více...

Hradecká Filharmonie chystá koncert sezóny

14.2.2017 | Tisková zpráva Filharmonie Hradec Králové o. p. s. ke koncertu 23. února 2017

číst více...

Benefiční koncert podpořil varhany ve Filharmonii Hradec Králové

6.2.2017 | Tisková zpráva Filharmonie Hradec Králové o. p. s. k benefičnímu koncertu (proběhl 2. února 2017) na podporu projektu dostavby mistrovských varhan v sále FHK a k současnému stavu projektu.

číst více...

úryvek z úvodníku v kulturním měsíčníku Escape (zkráceno)

29.11.2016

  • kde vyšlo: Escape - kulturní měsíčník města Hradec Králové, ročník 4, číslo 11
  • kdy vyšlo: 11/2016

A teď, když jsem naštval všechny strany, přijde to lepší. Nasadím úsměv klauna, místo mačety se vyzbrojím perem. Kdo ví, co by o téhle době natočil komik Charlie Chaplin.

číst více...

úryvek z recenze CD Andrei Tögel Kalivodové „Moje nej“ v časopie Hudební rozhledy (zkráceno)

23.11.2016

  • kde vyšlo: Hudební rozhledy 11/2016, ročník 69
  • kdy vyšlo: 11/2016

Královéhradecká Filharmonie řízená dirigentem Leošem Svárovským neměla lehký úkol v jediném večeru obsáhnout široké stylové rozmezí programu, obstála však úspěšně.

číst více...

Hudební fórum Hradec Králové 2016

21.10.2016 | XII. ročník festivalu soudobé světové hudby

číst více...

Chaplin ve Filharmonii Hradec Králové

7.10.2016 | Filharmonie Hradec Králové se promění v kinosál s živým orchestrem. Na plátně se budou promítat filmové komedie Charlieho Chaplina. To vše (a nejen to) v úterý 18. října v 19.30 hodin v sále Filharmonie.

číst více...

Den Slovenské republiky ve Filharmonii Hradec Králové

30.9.2016 | Filharmonie Hradec Králové bude ve čtvrtek 13. října hostit slovenského velvyslance J. E. Petera Weisse. Stane se tak v rámci každoročně pořádaného Dne zahraniční země.

číst více...

Koncertní sezónu ve Filharmonii Hradec Králové otevře Sv. Ludmila

9.9.2016 | V předvečer svátku sv. Ludmily, 15. září, zazní ve Filharmonii Hradec Králové stejnojmenné oratorium Antonína Dvořáka. Slavnostní uvedení díla otevře sezónu, ve které se můžeme těšit také na další hudební zastavení a události.

číst více...

Z recenze v TVAR 21/2016

25.8.2016 | …je všeobecně známo, že královéhradecká Filharmonie soudobé hudbě rozumí a že dokáže zahrát i ty nejkomplikovanější kompozice. Smyčce se zlepšují koncert od koncertu, přičemž violoncella a zvláště kontrabasy až berou dech, bicí nástroje jsou patřičně eruptivní a přitom více hrají, než hřmotně tlučou, dřeva jsou měkká, tetelivá, zpěvná, jiskřivá.

číst více...

Filharmonie Hradec Králové opět vezme Ameriku hudebním útokem!

10.6.2016 | Filharmonie Hradec Králové se v krátké době opět představí v USA, a to ve dvou projektech. V americkém Los Angeles Luckman Theatre proběhne 18. července 2015 premiéra baletu českého skladatele Zbyňka Matějů.

číst více...

Reakce na abonentní koncert Ž4 ve čtvrtek 28/4 2016

29.4.2016 | Abonentní koncert Filharmonie Hradec Králové ve čtvrtek 28. 4. by mohl směle nést název „Slovanský“. Díla ruských a českých skladatelů Glinky, Foerstera, Borodina a Janáčka zněla pod taktovkou šéfdirigrnta orchestru Andrease Sebastiana Weisera, sólistou ve Foersterově houslovém koncertu byl náš špičkový houslista Ivan Ženatý.

číst více...

AMERICKÁ CENA PRO FILHARMONII HRADEC KRÁLOVÉ

26.2.2016 | Dirigent Paul Mauffray se opět s další nahrávkou královéhradecké Filharmonie – tentokrát s DVD Leoš Janáček, Seznamte se! – umístil na předním místě v celoamerické soutěži American Prize.

číst více...

Z recenze na CD Lukáš Hurník COMPLIMENTS

17.2.2016 | Z recenze na CD

Lukáš Hurník COMPLIMENTS

...velmi dobře se uvedla Filharmonie Hradec Králové ve "smetanovské" Cestě z Litomyšle...

                                                                 Luboš Stehlík, Harmonie 2/2016

Filharmonie v každé rodině

27.1.2016 | Filharmonie v každé rodině – to je velmi podařený slogan. A vůbec se nedivím, že se týká Filharmonie Hradec Králové. Jde o těleso, které roste právě s jedinečnou a odvážnou dramaturgií, mimo zavedené mantinely.

číst více...

NEJPRESTIŽNĚJŠÍ SPOLEČENSKÁ UDÁLOST ROKU 2016

19.1.2016 | BOHOSLUŽBA K 700. VÝROČÍ NAROZENÍ KARLA IV.  V KATEDRÁLE SV. VÍTA S FILHARMONIÍ HRADEC KRÁLOVÉ!

číst více...

FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ POZVALA OPERNÍ BOHYNI Z RUSKA

19.1.2016 | Veronika Dzioeva - hvězda světové operní scény, stálý host Mariinského divadla v Petrohradu a moskevského Velkého divadla, vítězka mezinárodních pěveckých soutěží a držitelka mezinárodních ocenění, zazpívá v áriích a duetech s předním českým barytonistou Martinem Bártou.

číst více...

FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ – JIŽ TRADIČNÍ PARTNER PLESU V OPEŘE!

5.1.2016 | Královéhradecká Filharmonie bude již čtvrtým rokem provázet svým muzikantským uměním tanečníky na nejprestižnější společenské akci plesové sezóny 2016 v České republice.

číst více...

BENEFIČNÍ KONCERT NA PODPORU DOSTAVBY MISTROVSKÝCH VARHAN V HRADCI KRÁLOVÉ

5.1.2016 | Nadační fond Varhany pro Filharmonii Hradec Králové, spolu se Statutárním městem Hradec Králové a Filharmonií Hradec Králové společnými silami připravují na čtvrtek 4. února 2016 v 19.30 h BENEFIČNÍ KONCERT, jehož celý výtěžek ze vstupného bude věnován na dostavbu mistrovských varhan, které v Hradci Králové citelně chybí.

číst více...

TISKOVÁ ZPRÁVA K 38. KONCERTNÍ SEZÓNĚ

19.5.2015 | Koncertní sezóna FHK 2015–2016 v kostce.

číst více...

TISKOVÁ ZPRÁVA K 38. KONCERTNÍ SEZÓNĚ

19.5.2015

Koncertní sezóna FHK 2015–2016 v kostce

Velký symfonický cyklus staví do popředí interpretační elitu: klavíristu Igora Ardaševa, koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačka, harfistku Janu Bouškovou, klarinetistku Ludmilu Peterkovou, šéfdirigenta Andrease Sebastiana Weisera, dirigenta Petra Altrichtera, světoznámého Radka Baboráka a Pražský filharmonický sbor.

číst více...

Stavební úpravy v sále FHK a jeho dovybavení v roce 2012

5.2.2013 | V roce 2012 se uskutečnily v budově Filharmonie velké změny. Statutární město Hradec Králové získalo dotaci z Evropské unie na projekt Vybavení sálu a prostor Filharmonie Hradec Králové.

číst více...