Filharmonie Hradec Králové vzpomene koncertem na Jana Doskočila

5.1.2024 | V neděli 14. ledna uvádí Filharmonie Hradec Králové koncert Variace s hornou. Jde o koncert Stříbrné abonentní řady FHK, v níž mají hlavní roli mistrovské varhany v sále na Eliščině nábřeží. A právě tento koncert věnuje královéhradecká Filharmonie vzpomínce na Jana Doskočila, který byl dlouhou dobu členem jak nadačního fondu pro stavbu varhan, tak členem správní rady FHK a od jehož úmrtí uplyne v době konání koncertu rok a čtyři dny.

Životní příběh Ing. Jana Doskočila je příběhem člověka pevné vůle, pokory, služby druhým a také člověka pevně zakotveného ve své křesťanské víře, který hájí její hodnoty bez ohledu na politické okolnosti nebo vlastní prospěch. Kromě svých mnoha dalších aktivit byl Jan Doskočil také dlouholetým členem správní rady Filharmonie Hradec Králové a členem Nadačního fondu Varhany pro Filharmonii Hradec Králové. To že na jeho počest a k připomínce jeho odchodu z tohoto světa, zazní královský nástroj v sále FHK je tedy nejen symbolické gesto, ale i lidsky upřímné poděkování.

O Janu Doskočilovi bylo již podrobně napsáno a řečeno mnoho. Připomeňme, že v letech 1994–1998 zastával funkci náměstka primátora a později i primátora Hradce Králové, od roku 1998 pracoval na Biskupství královéhradeckém a za svou činnost pro církev byl v roce 2009 oceněn také vyznamenáním Pro Ecclesia et Pontifice.

Vzpomínkový koncert na Jana Doskočila se koná v sále Filharmonie Hradec Králové v neděli 14. ledna od 17 hodin. Během programu zazní zdejší varhany také samostatně, ve většině skladeb ale právě ve spojení lesním rohem (hornou), jak slibuje titul koncertu. Na varhany zahraje Michaela Káčerková, na lesní roh Ondřej Vrabec.