Program Filharmonie Hradec Králové

5/2018
po
út
st
čt
so
ne
 
út
1
st
2
čt
3
4
so
5
ne
6
po
7
út
8
st
9
čt
10
11
so
12
ne
13
po
14
út
15
st
16
čt
17
18
so
19
ne
20
po
21
út
22
st
23
čt
24
25
so
26
ne
27
po
28
út
29
st
30
středa 30/5
20:00 MHF Pražské jaro
Filharmonie hostuje
čt
31
6/2018
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
1
so
2
ne
3
po
4
út
5
st
6
čt
7
8
so
9
sobota 09/6
18:00 Piráti z Karibiku
Filharmonie hostuje
ne
10
neděle 10/6
18:00 Piráti z Karibiku
Filharmonie hostuje
po
11
út
12
st
13
čt
14
čtvrtek 14/6
15
so
16
ne
17
po
18
út
19
st
20
čt
21
čtvrtek 21/6
17:00 Suk, Smetana, Škroup
Filharmonie hostuje
22
so
23
ne
24
neděle 24/6
19:00 To nejlepší z Carmen
Filharmonie hostuje
po
25
út
26
st
27
čt
28
čtvrtek 28/6
19:30 Letní koncert
Mimořádné koncerty
29
so
30
7/2018
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
 
 
ne
1
neděle 01/7
19:00 Filas, Dvořák
Filharmonie hostuje
po
2
pondělí 02/7
19:00 Filas, Dvořák
Filharmonie hostuje
út
3
st
4
čt
5
6
so
7
ne
8
po
9
út
10
st
11
čt
12
13
so
14
ne
15
po
16
út
17
st
18
čt
19
20
so
21
ne
22
po
23
út
24
st
25
čt
26
27
so
28
ne
29
po
30
út
31
8/2018
po
út
st
čt
so
ne
 
 
st
1
středa 01/8
19:00 Koncert v Senátu PČR
Filharmonie hostuje
čt
2
3
so
4
sobota 04/8
19:30 Madamme de Paris
Filharmonie hostuje
ne
5
po
6
út
7
st
8
čt
9
10
pátek 10/8
19:30 Elgar, Čajkovskij, Brahms
Filharmonie hostuje
so
11
sobota 11/8
19:00 Mozart, Chopin
Filharmonie hostuje
ne
12
po
13
út
14
st
15
čt
16
čtvrtek 16/8
20:00 Michael Jackson Symphony
Filharmonie hostuje
17
so
18
ne
19
neděle 19/8
20:00 Václav Hudeček a jeho hosté
Filharmonie hostuje
po
20
út
21
st
22
čt
23
24
so
25
ne
26
po
27
pondělí 27/8
19:00 Hudební festival Zlatá Pecka
Filharmonie hostuje
út
28
st
29
čt
30
9/2018
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
 
so
1
po
3
út
4
st
5
čt
6
7
so
8
ne
9
po
10
út
11
st
12
středa 12/9
čt
13
14
so
15
ne
16
neděle 16/9
po
17
út
18
st
19
čt
20
čtvrtek 20/9
19:00 Smetana: Má vlast
Filharmonie hostuje
21
so
22
ne
23
po
24
út
25
st
26
čt
27
čtvrtek 27/9
19:30 Ž1 – Zář svobody
ABO ŽLUTÁ
28
so
29
sobota 29/9
ne
30
10/2018
po
út
st
čt
so
ne
po
1
út
2
st
3
čt
4
čtvrtek 04/10
19:30 Michael Jackson Symphony
Mimořádné koncerty
5
so
6
ne
7
neděle 07/10
19:00 J. B. Foerster: Svatý Václav
Filharmonie hostuje
po
8
pondělí 08/10
19:30 M1 – Cigánski diabli
ABO MODRÁ
út
9
st
10
čt
11
čtvrtek 11/10
12
so
13
ne
14
po
15
út
16
st
17
čt
18
19
so
20
ne
21
po
22
út
23
st
24
středa 24/10
19:00 Smetana: Má vlast
Filharmonie hostuje
čt
25
26
pátek 26/10
18:00 Škroup, Smetana
Filharmonie hostuje
so
27
sobota 27/10
ne
28
po
29
út
30
st
31
středa 31/10
19:00 Salome
Filharmonie hostuje
11/2018
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
čt
1
2
so
3
ne
4
po
5
út
6
st
7
čt
8
9
pátek 09/11
19:30 Requiem – „Oratio spei“
Mimořádné koncerty
so
10
ne
11
neděle 11/11
19:00 Requiem – „Oratio spei“
Filharmonie hostuje
po
12
út
13
st
14
středa 14/11
čt
15
16
so
17
ne
18
po
19
út
20
úterý 20/11
20:00 F1/B3 – Fantastická zoologie
Hudební fórum Hradec Králové
st
21
čt
22
čtvrtek 22/11
20:00 F2 – Anděl světla
Hudební fórum Hradec Králové
23
so
24
sobota 24/11
20:00 F3 – Hvězdy tančí
Hudební fórum Hradec Králové
ne
25
po
26
út
27
úterý 27/11
20:00 F4 – Koncert pro lidská práva
Hudební fórum Hradec Králové
st
28
čt
29
30
12/2018
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
 
so
1
sobota 01/12
16:00 O1 – Vynálezy a patenty
ABO ORANŽOVÁ
ne
2
po
3
út
4
st
5
čt
6
čtvrtek 06/12
19:30 BENEFIČNÍ KONCERT
Mimořádné koncerty
7
so
8
sobota 08/12
ne
9
po
10
út
11
st
12
čt
13
14
so
15
ne
16
neděle 16/12
19:30 Xmas gala 2018
Mimořádné koncerty
po
17
út
18
úterý 18/12
19:30 Xmas gala 2018
Filharmonie hostuje
st
19
středa 19/12
17:00 Česká mše vánoční
Mimořádné koncerty
19:00 Česká mše vánoční
Mimořádné koncerty
čt
20
čtvrtek 20/12
19:30 Kabát, Ryba
Filharmonie hostuje
21
so
22
ne
23
po
24
út
25
st
26
čt
27
28
so
29
ne
30
neděle 30/12
18:00 Malý Silvestr
Mimořádné koncerty
po
31
pondělí 31/12
15:00 Silvestrovský koncert
Mimořádné koncerty
1/2019
po
út
st
čt
so
ne
 
út
1
úterý 01/1
19:00 Novoroční koncert
Filharmonie hostuje
st
2
čt
3
4
so
5
ne
6
neděle 06/1
19:00 Z2 – Noc v Benátkách
ABO ZELENÁ
po
7
út
8
st
9
středa 09/1
19:00 Spřízněni volbou
Filharmonie hostuje
čt
10
čtvrtek 10/1
19:30 B4 – Spřízněni volbou
ABO BÍLÁ
11
so
12
ne
13
po
14
út
15
st
16
čt
17
čtvrtek 17/1
19:30 Ž2 – Volá Londýn
ABO ŽLUTÁ
18
so
19
sobota 19/1
20:00 Classic Prague Awards 2018
Filharmonie hostuje
ne
20
po
21
út
22
úterý 22/1
st
23
čt
24
25
so
26
ne
27
neděle 27/1
19:00 Č2 – Labutí jezero
ABO ČERVENÁ
po
28
út
29
st
30
čt
31
čtvrtek 31/1
19:30 Závěrečný koncert dirigentských kurzů
Mimořádné koncerty
2/2019
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
1
so
2
ne
3
po
4
pondělí 04/2
19:00 Charitativní koncert "Remember Them"
Filharmonie hostuje
út
5
st
6
čt
7
8
so
9
ne
10
po
11
út
12
st
13
čt
14
čtvrtek 14/2
19:30 B5 – Mou lásku máš
ABO BÍLÁ
15
so
16
ne
17
po
18
út
19
st
20
čt
21
čtvrtek 21/2
19:30 Vodák, Ryba
Mimořádné koncerty
22
so
23
ne
24
po
25
út
26
úterý 26/2
19:00 Č3 – La Traviata
ABO ČERVENÁ
st
27
čt
28
čtvrtek 28/2
19:00 Z3 – Zvonokosy
ABO ZELENÁ
3/2019
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
1
so
2
ne
3
po
4
út
5
st
6
středa 06/3
čt
7
8
so
9
ne
10
po
11
út
12
st
13
čt
14
čtvrtek 14/3
19:30 Ž3 – Svěcení tance
ABO ŽLUTÁ
15
so
16
ne
17
po
18
út
19
st
20
středa 20/3
19:00 Osud hrdiny
Filharmonie hostuje
čt
21
čtvrtek 21/3
19:30 B6 – Osud hrdiny
ABO BÍLÁ
22
so
23
ne
24
po
25
út
26
st
27
středa 27/3
19:00 Koncert studentů PdF UHK s FHK
Mimořádné koncerty
čt
28
29
so
30
sobota 30/3
16:00 O2 – Pohádkový les
ABO ORANŽOVÁ
ne
31
4/2019
po
út
st
čt
so
ne
po
1
út
2
st
3
čt
4
čtvrtek 04/4
19:00 Č4 – Joshua Tree Symphony
ABO ČERVENÁ
5
so
6
ne
7
po
8
út
9
st
10
středa 10/4
19:30 B7 – Vzpomínky na Rusko
ABO BÍLÁ
čt
11
12
so
13
ne
14
po
15
út
16
úterý 16/4
19:00 Dasha Symphony aneb Pop Meets Classic
Filharmonie hostuje
st
17
čt
18
19
so
20
ne
21
po
22
út
23
st
24
čt
25
26
pátek 26/4
19:30 Závěrečný koncert dirigentských kurzů
Mimořádné koncerty
so
27
sobota 27/4
19:00 Queen Night
Filharmonie hostuje
ne
28
po
29
út
30
5/2019
po
út
st
čt
so
ne
 
 
st
1
středa 01/5
19:00 Kytice
Filharmonie hostuje
čt
2
3
so
4
sobota 04/5
19:00 Z4 – Holka nebo kluk
ABO ZELENÁ
ne
5
po
6
út
7
úterý 07/5
19:30 M4 – Broadway Lights
ABO MODRÁ
st
8
čt
9
10
so
11
ne
12
po
13
út
14
st
15
čt
16
čtvrtek 16/5
19:30 B8 – Románská noc
ABO BÍLÁ
17
so
18
ne
19
po
20
út
21
st
22
čt
23
čtvrtek 23/5
19:30 Ž4 – Znějící krásno
ABO ŽLUTÁ
24
so
25
ne
26
neděle 26/5
19:00 Schubert, Vivaldi
Filharmonie hostuje
po
27
út
28
úterý 28/5
19:30 Schubert, Vivaldi
Filharmonie hostuje
st
29
čt
30
31
6/2019
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
 
so
1
sobota 01/6
16:00 O3 – Děti v moři hudby
ABO ORANŽOVÁ
ne
2
po
3
út
4
st
5
čt
6
čtvrtek 06/6
7
so
8
ne
9
po
10
út
11
úterý 11/6
st
12
čt
13
čtvrtek 13/6
17:00 Dvořák, Čajkovskij, Brahms, Sarasate
Filharmonie hostuje
14
so
15
ne
16
po
17
pondělí 17/6
19:00 Krejčík, Vasks, Dvořák
Filharmonie hostuje
út
18
st
19
čt
20
21
pátek 21/6
so
22
ne
23
po
24
út
25
st
26
čt
27
čtvrtek 27/6
19:30 Letní koncert – benefiční
Mimořádné koncerty
28
pátek 28/6
19:00 Mozart, Smetana, Reinecke, Brahms
Filharmonie hostuje
so
29
ne
30
7/2019
po
út
st
čt
so
ne
po
1
út
2
st
3
čt
4
5
so
6
ne
7
po
8
út
9
st
10
čt
11
12
so
13
ne
14
po
15
út
16
st
17
čt
18
19
so
20
ne
21
po
22
út
23
st
24
čt
25
26
so
27
sobota 27/7
20:30 Michael Jackson Symphony
Filharmonie hostuje
ne
28
po
29
út
30
st
31
8/2019
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
čt
1
2
so
3
ne
4
po
5
út
6
st
7
čt
8
9
so
10
ne
11
po
12
út
13
st
14
čt
15
čtvrtek 15/8
20:00 Dasha Symphony aneb Pop Meets Classic
Filharmonie hostuje
16
so
17
sobota 17/8
18:00 Koncert v Neratově
Filharmonie hostuje
ne
18
po
19
út
20
st
21
čt
22
čtvrtek 22/8
23
pátek 23/8
so
24
sobota 24/8
ne
25
po
26
út
27
st
28
čt
29
30
9/2019
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
 
 
ne
1
po
2
út
3
st
4
středa 04/9
čt
5
6
so
7
ne
8
neděle 08/9
19:00 Harry Potter – filmová hudba
Filharmonie hostuje
po
9
út
10
st
11
středa 11/9
19:00 Kytice
Mimořádné koncerty
čt
12
13
pátek 13/9
so
14
ne
15
neděle 15/9
17:00 S1 – Hrají mistři
ABO STŘÍBRNÁ
po
16
út
17
st
18
čt
19
čtvrtek 19/9
20
so
21
ne
22
po
23
út
24
st
25
čt
26
čtvrtek 26/9
19:30 Ž1 – Osudu navzdory
ABO ŽLUTÁ
27
so
28
ne
29
po
30
10/2019
po
út
st
čt
so
ne
 
út
1
úterý 01/10
st
2
čt
3
4
so
5
sobota 05/10
19:00 Mozart, Koželuh, Dvořák
Filharmonie hostuje
ne
6
po
7
út
8
úterý 08/10
19:30 David Koller Acoustic
Mimořádné koncerty
st
9
čt
10
11
so
12
ne
13
po
14
út
15
úterý 15/10
20:00 F1/B2 – Metakosmos
ABO BÍLÁ, Hudební fórum Hradec Králové
st
16
čt
17
čtvrtek 17/10
20:00 F2 – Dlátem a štětcem
Hudební fórum Hradec Králové
18
so
19
ne
20
po
21
út
22
úterý 22/10
20:00 F3 – Americké příběhy
Hudební fórum Hradec Králové
st
23
čt
24
čtvrtek 24/10
20:00 F4 – Na Shakespeara a Homéra
Hudební fórum Hradec Králové
25
so
26
ne
27
po
28
pondělí 28/10
19:00 Slavnostní večer
Akce jiného pořadatele, Mimořádné koncerty
út
29
úterý 29/10
19:00 Janek Ledecký Symphonic
Filharmonie hostuje
st
30
čt
31
11/2019
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
1
so
2
ne
3
po
4
pondělí 04/11
út
5
st
6
čt
7
čtvrtek 07/11
19:00 Smetana, Dvořák
Filharmonie hostuje
8
so
9
ne
10
po
11
út
12
st
13
středa 13/11
19:30 Třicet let svobody
Mimořádné koncerty
čt
14
čtvrtek 14/11
15
so
16
ne
17
neděle 17/11
19:00 Smetana, Dvořák
Filharmonie hostuje
po
18
út
19
st
20
čt
21
22
so
23
sobota 23/11
ne
24
po
25
út
26
st
27
čt
28
čtvrtek 28/11
19:30 Ž2 – Od dumky po sambu
ABO ŽLUTÁ
29
so
30
12/2019
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
 
 
ne
1
po
2
út
3
st
4
čt
5
čtvrtek 05/12
6
so
7
sobota 07/12
19:00 Hradišťan & Jiří Pavlica
Mimořádné koncerty
ne
8
po
9
út
10
st
11
středa 11/12
19:30 Závěrečný koncert dirigentských kurzů
Mimořádné koncerty
čt
12
13
so
14
sobota 14/12
ne
15
neděle 15/12
po
16
út
17
úterý 17/12
17:00 S2 – Pospíchejme k Betlému
ABO STŘÍBRNÁ
19:00 MK – Pospíchejme k Betlému
Mimořádné koncerty
st
18
středa 18/12
17:00 Hej, mistře – Česká mše vánoční
Filharmonie hostuje
19:00 Hej, mistře – Česká mše vánoční
Filharmonie hostuje
čt
19
20
so
21
ne
22
po
23
út
24
st
25
čt
26
27
so
28
ne
29
po
30
pondělí 30/12
18:00 Malý Silvestr
Mimořádné koncerty
út
31
úterý 31/12
15:00 Silvestrovský koncert
Mimořádné koncerty
1/2020
po
út
st
čt
so
ne
 
 
st
1
středa 01/1
19:00 Tango sinfónico
Filharmonie hostuje
čt
2
3
so
4
ne
5
po
6
út
7
st
8
čt
9
čtvrtek 09/1
19:30 B4 – Beethoven 250
ABO BÍLÁ
10
so
11
ne
12
po
13
út
14
st
15
čt
16
čtvrtek 16/1
19:30 Harfenianna a Stabat Mater
Mimořádné koncerty
17
so
18
ne
19
neděle 19/1
16:00 Belcanto v opeře a muzikálu
Filharmonie hostuje
19:00 Z2 – Evita
ABO ZELENÁ
po
20
út
21
st
22
čt
23
24
so
25
ne
26
po
27
út
28
st
29
čt
30
čtvrtek 30/1
31
2/2020
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
 
so
1
ne
2
neděle 02/2
19:00 Beethoven – Missa solemnis
Filharmonie hostuje
po
3
út
4
st
5
středa 05/2
19:00 Ústy spravedlivých – sborový koncert
Mimořádné koncerty
čt
6
čtvrtek 06/2
7
so
8
ne
9
neděle 09/2
19:00 Popelka
Mimořádné koncerty
po
10
út
11
st
12
čt
13
čtvrtek 13/2
19:30 Závěrečný koncert dirigentských kurzů
Mimořádné koncerty
14
so
15
ne
16
po
17
út
18
st
19
čt
20
čtvrtek 20/2
19:30 B5 – Posvátné symfonie
ABO BÍLÁ
21
so
22
ne
23
neděle 23/2
17:00 S3 – Bedekr po rynku světa
ABO STŘÍBRNÁ
po
24
út
25
úterý 25/2
19:30 M3 – Warhol & Underground
ABO MODRÁ
st
26
čt
27
28
pátek 28/2
19:00 Z3 – Na tý louce zelený
ABO ZELENÁ
so
29
3/2020
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
 
 
ne
1
po
2
út
3
st
4
čt
5
6
so
7
ne
8
po
9
út
10
úterý 10/3
19:30 Tata Bojs & Filharmonie Hradec Králové
Mimořádné koncerty
st
11
čt
12
13
so
14
sobota 14/3
16:00 O2 – Hradecké tajnosti
ABO ORANŽOVÁ
ne
15
po
16
út
17
st
18
čt
19
čtvrtek 19/3
19:30 B6 – Šašek a císař
ABO BÍLÁ
20
so
21
ne
22
po
23
út
24
st
25
čt
26
27
so
28
sobota 28/3
19:00 FHK ve Wiesbadenu
Filharmonie hostuje
ne
29
po
30
út
31
4/2020
po
út
st
čt
so
ne
 
 
st
1
čt
2
3
so
4
ne
5
po
6
út
7
st
8
středa 08/4
čt
9
10
so
11
ne
12
po
13
út
14
st
15
čt
16
17
so
18
ne
19
po
20
út
21
st
22
čt
23
čtvrtek 23/4
19:30 Ž4 – Proměny
ABO ŽLUTÁ
24
so
25
ne
26
neděle 26/4
17:00 S4 – Varhanní recitál
ABO STŘÍBRNÁ
po
27
út
28
čt
30
5/2020
po
út
st
čt
so
ne
 
 
 
 
1
so
2
ne
3
po
4
út
5
úterý 05/5
19:30 Dasha Symphony
Mimořádné koncerty
st
6
čt
7
8
so
9
ne
10
po
11
út
12
st
13
čt
14
15
so
16
ne
17
po
18
út
19
st
20
čt
21
čtvrtek 21/5
19:30 B8 – Zvuky přírody
ABO BÍLÁ
22
so
23
ne
24
po
25
st
27
čt
28
29
so
30
sobota 30/5
16:00 O3 – Filharmonie plná mládí
ABO ORANŽOVÁ
ne
31
6/2020
po
út
st
čt
so
ne
po
1
út
2
st
3
čt
4
5
pátek 05/6
19:00 Agapé a erós – mše a opera
Mimořádné koncerty, FHK s jiným pořadatelem
so
6
ne
7
po
8
út
9
st
10
čt
11
12
so
13
ne
14
po
15
út
16
st
17
čt
18
19
so
20
ne
21
po
22
út
23
st
24
čt
25
26
so
27
ne
28
po
29
út
30
FHK hostuje
19/1
neděle
16:00

Belcanto v opeře a muzikálu

Pardubice, enteria arena
Filharmonie hostuje
ABO ZELENÁ
19/1
neděle
19:00

Z2 – Evita

Sál Filharmonie Hradec Králové
Abonentní řada ZELENÁ
více info
vyprodáno

Mimořádné koncerty
30/1
čtvrtek
19:30

Strauss, Dvořák - závěrečný koncert dirigentských kurzů

Sál Filharmonie Hradec Králové
Mimořádné koncerty
více info
vstupenky
doporučujeme rezervovat

Aktuálně

Brožura pro 42. koncertní sezónu ke stažení

1.7.2019 | Brožuru i přehledný kalendář koncertů FHK si můžete stáhnout a mít je při ruce i v elektronické podobě.

Brožura koncertní sezóny 2019/2020 (PDF, 7,58 MB)

Kalendář koncertů sezóny 2019/2020 (PDF, 120 kB)

číst více...

FHK uvede baletní představení slibující výjimečný zážitek

19.3.2019 | Evropská premiéra světově uznávané skladby, živý orchestrální doprovod k projekci na plátně, zčeřené vody soudobé světové hudby, s tím vším má již Filharmonie Hradec Králové nejednu zkušenost. Večer 4. dubna toto, a ještě více, nabídne svým posluchačům na koncertě Joshua Tree Symphony.

číst více...

Svěcení jara ve Filharmonii Hradec Králové

11.3.2019 | Pokud bychom chtěli něco označit jako „událost sezóny“ v rámci koncertů Filharmonie Hradec Králové, pak je to bezesporu uvedení Stravinského Svěcení jara na koncertě 14. března. Tento titul se totiž nehrává tak často. Důvodem bývá enormní náročnost jak pro hráče, tak i pro dirigenta.

číst více...

Partneři