Aktuality

Rozhovor s ředitelem Vladimírem Šrámkem na ČRo Hradec Králové

21.8.2023 | Poslechněte si (či přečtěte) rozhovor s naším ředitelem Vladimírem Šrámkem ve vysílání Českého rozhlasu Hradec Králové. Jaké má nápady a vize? Co jej do Filharmonie přivedlo? Jaký má vztah k hudbě a hudebníkům. O tom všem a dalších tématech si povídal s moderátorem Jakubem Schmidtem.

číst více...

Zemřela Soňa Červená

7.5.2023 | V 97 letech zemřela Soňa Červená, světově proslulá operní pěvkyně a herečka, která se ráda vracela do Hradce Králové a která mnohokrát vystupovala i před publikem královéhradecké Filharmonie. Veliké díky jí patří za podporu stavby mistrovských varhan v našem koncertním sále. Vzpomínáme na inspirativní okamžiky v její společnosti.

číst více...

Výtěžek Benefičního koncertu pro Domov svatého Josefa v Žirči

5.5.2023 |
Milí návštěvníci a posluchači, rádi Vám přinášíme zprávu o výtěžku čtvrtečního Benefičního koncertu (4. 5. 2023) pro Domov svatého Josefa v Žirči. Celková výše Vašich příspěvků činí 40 590 Kč a tato částka bude použita na dofinancování záměru „Stavíme chytré byty“. Srdečné díky od nás i z Domova svatého Josefa.

číst více...

Ocenění FHK – Hradecká múza a Událost roku 2022

31.3.2023 | Filharmonie Hradec Králové získala ocenění

Hradecká múza
a
Událost roku 2022

za Open Air koncert s podtitulem Vodní hudba na náplavce Eliščina nábřeží 24. srpna 2022.

číst více...

Filharmonii Hradec Králové povede od července nový ředitel

31.3.2023 | Správní rada Filharmonie Hradec Králové, o.p.s. schválila na zasedání dne 29. března 2023 volbu nového ředitele filharmonie, který vzešel z výběrového řízení na tuto pozici konaného dne 24. března 2023.

Za nejvhodnějšího kandidáta na pozici ředitele Filharmonie Hradec Králové, o.p.s. byl výběrovou komisí správní radě doporučen Vladimír Šrámek, jehož volbu správní rada na svém jednání dne 29. března jednomyslně schválila.

číst více...

Výtěžek Benefičního koncertu pro Domov pro matky s dětmi

20.2.2023 |  

Při Benefičním koncertu Berlioz, Elgar, Franck, který se konal 9. února v sále FHK se podařilo vybrat částku 26 378 Kč, kterou použije Oblastní charita Hradec Králové na aktivity Domova pro matky s dětmi.

Všem Vám, kteří jste do kasičky přispěli srdečně a velice děkujeme.

číst více...

Výtěžek Tříkrálového benefičního koncertu

12.1.2023 |  

Při Tříkrálovém benefičním koncertu 6. ledna v sále Filharmonie Hradec Králové se podařilo vybrat částku 45 227 Kč, kterou použije Oblastní charita Hradec Králové na projekt výstavby lůžkového hospice ve Stěžerách.

Všem návštěvníkům a dárcům srdečně a velice děkujeme

číst více...

Výtěžek Benefičního koncertu pro Domov svatého Josefa v Žirči

13.12.2022 |
Milí návštěvníci a posluchači,

rádi Vám přinášíme zprávu o výtěžku čtvrtečního Benefičního koncertu (8. 12. 2022) pro Domov svatého Josefa v Žirči. Celková výše Vašich příspěvků činí 28 701 Kč a tato částka bude použita na dofinancování lůžkového výtahu pro nemocné roztroušenou sklerózou.

Srdečné díky od nás i z Domova svatého Josefa.

číst více...

Tóny Filharmonie Hradec Králové zazní v Los Angeles

17.7.2022 | Americký institut The Luckman Fine Arts Complex uvede 13. srpna 2022 světovou premiéru baletního představení Seeds of Rain choreografa Raiforda Rogerse.

Hudbou pro první část představení, Seeds of Glass, je speciální aranže Glassova mistrovského díla Mad Rush, kterou hraje losangeleský varhaník Mark Alan Hilt.

Druhá část představení, Seeds of Rain, je postavená na koncertu Three Stones skladatele Zbyňka Matějů, rodáka z Rychnova nad Kněžnou...

číst více...

Připravujeme pro Vás 45. sezónu 2022/2023

4.4.2022 | Vážení posluchači a příznivci Filharmonie Hradec Králové,

ačkoli je současná sezóna ještě v plném proudu a stále Vám máme co nabídnout, přichází také čas podívat se opět dopředu a proto v těchto dnech usazujeme program připravované 45. koncertní sezóny 2022/2023.

Brzy nastane doba obrátit list a to jak obrazně, tak i doslova, protože v přípravě je také programová brožura, ve které najdete...

číst více...

Výtěžek benefičního koncertu pro Ukrajinu

4.3.2022 | Při středečním (2. 3.) abonentním koncertu Apoteózy vítězství, který jsme ve spolupráci s Diecézní katolickou charitou Hradec Králové pořádali jako benefiční pro Ukrajinu, se díky stědrosti návštěvníků podařilo shromáždit částku

71 815,- Kč

Všem dárcům upřímně děkujeme!

číst více...

Představení NETOPÝR PŘELOŽENO!

20.11.2021 | Vážení diváci,

s velkým politováním musíme zrušit zítřejší představení (neděle 21. 11. 2021) operety Netopýr z důvodu nemoci v souboru Divadla F. X. ŠALDY LIBEREC. Náhradní termín představení (leden nebo únor 2022) bude oznámen, sledujte naše webové stránky je stanoven na 7. února 2022 v 19 hodin a je zveřejněn na našich stránkách. Vstupenky můžete zakoupit na portálu HKpoint.cz.

Vstupenky i nadále zůstávají v platnosti.

Nastalá situace nás velice mrzí, ale věříme, že to v současné době pochopíte.

číst více...

Filharmonie otevřená městu

18.5.2020 | Když nemůžete vy k nám, jdeme my za Vámi.

Milí příznivci naší Filharmonie, v květnu jste mohli na několika místech v centru Hradce Králové zaznamenat vystoupení některých sekcí, či hudebníků našeho orchestru.
Inu když nemůže publikum za námi, vyrážíme lidem hrát do ulic a na náměstí našeho krásného města. A pokud Vás zajímá, kde se s námi můžete setkat, zde je přehled vystoupení...

číst více...

Varhany v karanténě

10.4.2020 | Vážení abonenti,

dovolte, abychom Vás pozdravili v této poněkud prazvláštní době. Době, kdy se nemůžeme potkávat v našem sále, ve Filharmonii Hradec Králové.

Rozhodli jsme se, že to tak nenecháme a budeme se potkávat online. Připravili jsme pro Vás několik krátkých varhanních koncertů, pro potěšení v nedělních podvečerech (a jednom pondělním)...

číst více...

Projekt Warhol & Underground

17.2.2020 | Projekt Warhol & Underground vznikl k 30. výročí úmrtí Andyho Warhola a k 50. výročí prvního vydání gramofonové desky The Velvet Underground & Nico.

číst více...

Brožura pro 42. koncertní sezónu ke stažení

1.7.2019 | Brožuru i přehledný kalendář koncertů FHK si můžete stáhnout a mít je při ruce i v elektronické podobě.

Brožura koncertní sezóny 2019/2020 (PDF, 7,58 MB)

Kalendář koncertů sezóny 2019/2020 (PDF, 120 kB)

číst více...

Dárková poukázka do Filharmonie

9.1.2019 | Další možností, jak potěšit blízké, je dárková poukázka.

Dárkovou poukázku lze vyměnit za vstupenku na kterýkoli koncert, který pořádá Filharmonie Hradec Králové a který se koná v sále FHK.

Více informací najdete na stránce Vstupenky.

Rezervace vstupenek a prodej eVstupenek probíhá na portálu HKpoint.cz.

Koncerty FHK jako dárek

28.12.2018 | Vánoční dárky jsou sice rozdány, ale obdarovat někoho z rodiny či přátel koncerty Filharmonie Hradec Králové je možné stále. Kromě jednotlivých vstupenek máme stále v nabídce i kupónové předplatné.

Kupónové předplatné umožňuje získat vstupenky s výraznou slevou a zároveň dává návštěvníkům Filharmonie volnost při výběru koncertu a představení. Více informací na stránce Vstupenky.

Prodej vstupenek

1.8.2018 | Na dva koncerty INAUGURANČNÍ KONCERT s Kasparem Zehnderem (12. 9. 2018) a Michael Jackson Symphony (4. 10. 2018) budou vstupenky uvolněny do prodeje dříve než 13. 9. 2018, jak bylo uvedeno v brožuře na novou sezónu.

číst více...

Seznamte se s příští sezónou FHK

6.6.2018 | Nástup nového šéfdirigenta, připomínky stého výročí české státnosti, plné využití nových mistrovských varhan. To jsou některé ze stavebních kamenů příští 41. sezóny Filharmonie Hradec Králové. Pro stávající i nové návštěvníky koncertů je opět přichystán barevný vějíř abonentních řad, stejně pestrý, jako nabídka připravovaných koncertů a představení.

číst více...

Prodej abonmá na 41. sezónu zahájen

28.5.2018 | Prodej abonmá (předplatného) na příští 41. sezónu Filharmonie Hradec Králové je zahájen.

Stávajícím abonentům rezervujeme jejich místa do 14. června.

Bližší informace k předplatnému
naleznete na stránce Vstupenky.

Již nyní si také můžete
stáhnout brožuru 2018/2019
v elektronické podobě.

Z recenze v TVAR 21/2016

25.8.2016 | …je všeobecně známo, že královéhradecká Filharmonie soudobé hudbě rozumí a že dokáže zahrát i ty nejkomplikovanější kompozice. Smyčce se zlepšují koncert od koncertu, přičemž violoncella a zvláště kontrabasy až berou dech, bicí nástroje jsou patřičně eruptivní a přitom více hrají, než hřmotně tlučou, dřeva jsou měkká, tetelivá, zpěvná, jiskřivá.

číst více...

AMERICKÁ CENA PRO FILHARMONII HRADEC KRÁLOVÉ

26.2.2016 | Dirigent Paul Mauffray se opět s další nahrávkou královéhradecké Filharmonie – tentokrát s DVD Leoš Janáček, Seznamte se! – umístil na předním místě v celoamerické soutěži American Prize.

číst více...

Z recenze na CD Lukáš Hurník COMPLIMENTS

17.2.2016 | Z recenze na CD

Lukáš Hurník COMPLIMENTS

...velmi dobře se uvedla Filharmonie Hradec Králové ve "smetanovské" Cestě z Litomyšle...

                                                                 Luboš Stehlík, Harmonie 2/2016

Filharmonie v každé rodině

27.1.2016 | Filharmonie v každé rodině – to je velmi podařený slogan. A vůbec se nedivím, že se týká Filharmonie Hradec Králové. Jde o těleso, které roste právě s jedinečnou a odvážnou dramaturgií, mimo zavedené mantinely.

číst více...

NEJPRESTIŽNĚJŠÍ SPOLEČENSKÁ UDÁLOST ROKU 2016

19.1.2016 | BOHOSLUŽBA K 700. VÝROČÍ NAROZENÍ KARLA IV.  V KATEDRÁLE SV. VÍTA S FILHARMONIÍ HRADEC KRÁLOVÉ!

číst více...

FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ POZVALA OPERNÍ BOHYNI Z RUSKA

19.1.2016 | Veronika Dzioeva - hvězda světové operní scény, stálý host Mariinského divadla v Petrohradu a moskevského Velkého divadla, vítězka mezinárodních pěveckých soutěží a držitelka mezinárodních ocenění, zazpívá v áriích a duetech s předním českým barytonistou Martinem Bártou.

číst více...

FILHARMONIE HRADEC KRÁLOVÉ – JIŽ TRADIČNÍ PARTNER PLESU V OPEŘE!

5.1.2016 | Královéhradecká Filharmonie bude již čtvrtým rokem provázet svým muzikantským uměním tanečníky na nejprestižnější společenské akci plesové sezóny 2016 v České republice.

číst více...

BENEFIČNÍ KONCERT NA PODPORU DOSTAVBY MISTROVSKÝCH VARHAN V HRADCI KRÁLOVÉ

5.1.2016 | Nadační fond Varhany pro Filharmonii Hradec Králové, spolu se Statutárním městem Hradec Králové a Filharmonií Hradec Králové společnými silami připravují na čtvrtek 4. února 2016 v 19.30 h BENEFIČNÍ KONCERT, jehož celý výtěžek ze vstupného bude věnován na dostavbu mistrovských varhan, které v Hradci Králové citelně chybí.

číst více...

TISKOVÁ ZPRÁVA K 38. KONCERTNÍ SEZÓNĚ

19.5.2015

Koncertní sezóna FHK 2015–2016 v kostce

Velký symfonický cyklus staví do popředí interpretační elitu: klavíristu Igora Ardaševa, koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačka, harfistku Janu Bouškovou, klarinetistku Ludmilu Peterkovou, šéfdirigenta Andrease Sebastiana Weisera, dirigenta Petra Altrichtera, světoznámého Radka Baboráka a Pražský filharmonický sbor.

číst více...

Stavební úpravy v sále FHK a jeho dovybavení v roce 2012

5.2.2013 | V roce 2012 se uskutečnily v budově Filharmonie velké změny. Statutární město Hradec Králové získalo dotaci z Evropské unie na projekt Vybavení sálu a prostor Filharmonie Hradec Králové.

číst více...