Šéfdirigent

Kaspar Zehnder

studoval hru na flétnu od osmi let u Heidi Péter-Indermühlové. U ní pokračoval ve studiu i na Hochschule der Künste Bern, kde bylo jeho druhým hlavním oborem dirigování ve třídě Ewalda Körnera. Další podněty získal od dirigentů Charlese Dutoita, Wernera-Andrease Alberta, Ralfa Weikerta, Horsta Steina, Manfreda Honecka a jako člen Evropské Mozartovy akademie pod vedením Aurèla Nicoleta.

Je stálým členem komorních souborů „mit vier“ a Ensemble Paul Klee. Láska k nekonvenčním programům projevující se v koncertní činnosti i dramaturgickém záběru dosud nahraných CD vedla k jeho povolání do čela Letních slavnostních her Murten Classics (od roku 1999) a Centra Paula Klee v Bernu (2005–12).

Jeho bohaté dirigentské zkušenosti vedly k tomu, že byl vybrán jako nástupce Jiřího Bělohlávka do čela Pražské komorní filharmonie, působil zde v letech 2005–08. Od roku 2012 je šéfdirigentem Symfonického orchestru Biel Solothurn. Od svého debutu v milánské Scale v roce 2007 hostoval jako dirigent u předních evropských těles (Orchestre National Montpellier, Slovenská filharmonie, Lucernský symfonický orchestr, Orchestre National d'Île de France, Orchestre National de Lille, Anglický komorní orchestr, Symfonický orchestr Basilej, Filharmonie Brno, Národní symfonický orchestr Polského rozhlasu v Katovicích, Litevský národní symfonický orchestr, Kremerata Baltica ad.).

Spolupracuje s význačnými umělci: Magdalenou Koženou, Simonem Rattlem, Natalií Gutmanovou, Patricií Kopačinskou, Radkem Baborákem, Jiřím Bártou, Janou Bouškovou, Viviane Hagnerovou, Konstantinem Lifschitzem, Sergejem Chačatrjanem, Isabellou van Keulenovou ad. K Zehnderově mnohostranné diskografii přibyla v roce 2016 nahrávka symfonických děl zapomenutého německého romantika Roberta Radeckeho pro label CPO.