Pro média

Dokumenty ke stažení

Tiskové zprávy

Filharmonie Hradec Králové předvánoční

15.12.2017 | Hradečtí filharmonici mají v předvánoční době napilno. Kromě zahraniční spolupráce, dobročinnosti a koncertů v domácím sále je čeká hraní v Praze i Trutnově. Na obzoru je také významná změna na místě šéfdirigenta.

Adventní čas je tradičně dobou koncertů a společných setkání. Jedno z takových koncertních pozastavení uspořádala Filharmonie Hradec Králové ve spolupráci s Vysokou školou hudební Ference Liszta ve Výmaru. V rámci dirigentských kurzů se v sále Filharmonie konal benefiční koncert, jehož výtěžek formou darů drobných dárců činil 32 048 Kč. Částku využije Domov pro matky s dětmi, který je zařízením hradecké Oblastní charity, při plánovém nákupu mikrobusu.

Uprostřed adventu uspořádala FHK koncert slovenské vokální skupiny Fragile a v tomtéž týdnu také abonentní koncert se symfonií Bohuslava Martinů, následovaný reprízou v Praze. V předvánočním týdnu FHK hraje ještě na Žofíně svůj úspěšný program Michael Jackson Symphony a ve středu v Trutnově program s názvem Opera Divas, ve kterém pod taktovkou Leoše Svárovského vystoupí sopranistky Tereza Mátlová, Pavlína Senić a mezzosopranistka Andrea Kalivodová. Jak se tedy zdá, hradečtí hudebníci nezahálejí a doplňují atmosféru i letošních Vánoc.

Kromě rozeznění nových mistrovských varhan se ve Filharmonii schyluje k další významné události a tou je změna na postu šéfdirigenta orchestru. Kdo převezme taktovku od dosavadního šéfdirigenta Andrease S. Weisera, je v tuto chvíli v závěrečné fázi jednání. Bližší informace plánuje Filharmonie zveřejnit při tiskové konferenci 25. ledna.

Kontakt pro média: Alois Neruda, tel.: 702 178 610 , e-mail: neruda@fhk.cz

15. 12. 2017 (PR)