Filharmonie hostuje

Čtvrtek 21.6.2018 17:00 hod.
Jihlava, Park Gustava Mahlera, v případě nepříznivého počasí kostel Povýšení sv. Kříže

Suk, Smetana, Škroup

Filharmonie hostuje

Josef Suk
V nový život, slavnostní pochod sokolský op. 35c

Bedřich Smetana
Vltava, z cyklu symfonických básní Má vlast, č. 2 T 111

Bedřich Smetana
Libuše T 107, předehra

Bedřich Smetana
Česká píseň, kantáta pro smíšený sbor a orchestr na slova Jana z Hvězdy T 101

František Škroup, arr. Otakar Jeremiáš, Václav Trojan
Hymna česká

Spojený pěvecký sbor
Smyčcový orchestr ZUŠ Jihlava
Filharmonie Hradec Králové
Marek Štilec dirigent

Neděle 24.6.2018 19:00 hod.
Tábor, Žižkovo náměstí, Open air

To nejlepší z Carmen

Filharmonie hostuje

Georges Bizet
Carmen, koncertní průřez operou:
Seguidilla, Toreadorova píseň, Habanera a další

Dagmar Pecková mezzosoprán (Carmen)
Jana Šrejma Kačírková soprán (Micaëla)
Richard Samek tenor (Don José)
Svatopluk Sem baryton (Escamillo)
Filharmonie Hradec Králové
Stanislav Vavřínek dirigent

Neděle 1.7.2018 19:00 hod.
Hradec Králové, katedrála sv. Ducha

Filas, Dvořák

Filharmonie hostuje

Juraj Filas
Magnificat

Antonín Dvořák
Mše D dur op. 86 B 175

Dagmar Vaňkátová soprán
Stanislava Jirků alt
Dušan Růžička tenor
David Nikl bas
Komorní pěvecký sbor Canticorum iubilo
N. N. sbormistr
Filharmonie Hradec Králové
Pavol Tužinský dirigent

Pondělí 2.7.2018 19:00 hod.
Praha, evangelický kostel U Salvátora

Filas, Dvořák

Filharmonie hostuje

Juraj Filas
Magnificat

Antonín Dvořák
Mše D dur op. 86 B 175

Dagmar Vaňkátová soprán
Stanislava Jirků alt
Dušan Růžička tenor
David Nikl bas
Komorní pěvecký sbor Canticorum iubilo
N. N. sbormistr
Filharmonie Hradec Králové
Pavol Tužinský dirigent

Středa 1.8.2018 19:00 hod.
Praha, Senát PČR

Koncert v Senátu PČR

Filharmonie hostuje

Bach, Mozart, Bartholdy, Bazzini, Dvořák, Atterberg

N. N. klavír, housle, viola, violoncello
Filharmonie Hradec Králové
Roman Fedchuk dirigent

Sobota 4.8.2018 19:30 hod.
Poděbrady, Lázeňská kolonáda (při špatném počasí Kongresový sál)

Madamme de Paris

Filharmonie hostuje

Závěrečný koncert festivalu Musica Poděbrady 2018

Madamme de Paris

Písně a šansony Edith Piaf.

Radka Fišarová zpěv
Aliaksandr Yasinski akordeon
JAZZ4:

Ondřej Kabrna klavír
Mirek Linka kytara
Petr Dvorský kontrabas
Radek Doležal bicí

Filharmonie Hradec Králové
Leoš Svárovský dirigent

Pátek 10.8.2018 19:30 hod.
Český Krumlov, zámecká jízdárna

Elgar, Čajkovskij, Brahms

Filharmonie hostuje

Edward Elgar
Pozdrav lásky (Salut d'Amour) op. 12

Petr Iljič Čajkovskij
Houslový koncert D dur op. 35

Johannes Brahms
Symfonie č. 4 e moll op. 98

Tanja Becker-Bender housle
Filharmonie Hradec Králové
Manuel Hernández-Silva dirigent

Sobota 11.8.2018 19:00 hod.
Neratov, kostel nanebevzetí Panny Marie

Mozart, Chopin

Filharmonie hostuje

Wolfgang Amadeus Mozart
Symfonie č. 41 C dur K 551 – „Jupiter“

Fryderyk Chopin
Klavírní koncert č. 2 f moll op. 21

Ivan Klánský klavír
Filharmonie Hradec Králové
Andreas Sebastian Weiser dirigent

Čtvrtek 16.8.2018 20:00 hod.
Sedmihorky u Turnova, Areál Sedmihorského léta

Michael Jackson Symphony

Filharmonie hostuje

koncert je součástí festivalu Sedmihorské léto

MICHAEL JACKSON SYMPHONY

Král popu s duší dítěte, který si nezapomněl hrát a svou hudbou rozjasňoval svět. Král je mrtev. Ať žije král v aranžích Martina Kumžáka pro kapely snů – Moondance Orchestra a Filharmonie Hradec Králové!

Moondance Orchestra se svými sólisty
zpěv:

Dasha
Naďa Wepperová
Dušan Kollár
Dušan Marko

Filharmonie Hradec Králové
Martin Kumžák dirigent

Neděle 19.8.2018 20:00 hod.
Moravské Budějovice, zámecké nádvoří

Václav Hudeček a jeho hosté

Filharmonie hostuje

Václav Hudeček a jeho hosté
Mezinárodní hudební festival v Moravských Budějovicích

Smetana, Dvořák, Lehár, Beethoven, Kreisler (McAlister), Strauss ml., Dénes

Václav Hudeček housle
Ester Pavlů mezzosoprán
Richard Samek tenor
Filharmonie Hradec Králové
István Dénes dirigent

Pondělí 27.8.2018 19:00 hod.
Chrudim, klášterní zahrady

Hudební festival Zlatá Pecka

Filharmonie hostuje

Hudební festival Zlatá Pecka

Jacques Offenbach / Henri Meilhac a Ludovic Halévy
Krásná Helena
koncertní průřez buffo operou

Dagmar Pecková Helena (mezzosoprán)
Štěpánka Pučálková Orestés (mezzosoprán)
Josef Moravec Paris (tenor)
Radek Krejčí Kalchás (bas)
Dušan Růžička Meneláos (tenor)
Roman Hoza Agamemnón (basbaryton)
Martin Šrejma Achilles (tenor)
Martin Slavík Ajás I (tenor)
Martin Matoušek Ajás II (tenor)
Filharmonie Hradec Králové
Vojtěch Spurný dirigent

Pátek 31.8.2018 20:00 hod.
Poděbrady, hlavní stage (louka u Labe naproti zámku)

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady

Filharmonie hostuje

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady

Ondřej Soukup
Kolja, koncertní suita hudby z filmu
Requiem pro panenku, hlavní téma
Čtyřlístek ve službách krále, hlavní téma
Vratné lahve, suita z filmové hudby
Akumulátor 1, suita z filmové hudby
Lída Baarová, koncertní suita hudby z filmu
Tmavomodrý svět, koncertní suita hudby z filmu
Nejasná zpráva o konci světa

Filharmonie Hradec Králové
Chuhei Iwasaki dirigent

Neděle 2.9.2018 17:00 hod.
Poděbrady, hlavní stage (louka u Labe naproti zámku)

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady

Filharmonie hostuje

Světová premiéra unikátního soundtracku k hernímu hitu LIVE.
Orchestrální soundtrack z pera českého skladatele Jana Valty, prokládaným středověkými písněmi Adama Sporky.

Kingdome Come: Deliverance

Filharmonie Hradec Králové
Jan Valta dirigent

Neděle 16.9.2018 17:00 hod.
Kostelec nad Orlicí, děkanský kostel sv. Jiří

Kostelecký multižánrový hudební festival 2018

Filharmonie hostuje

Petr Iljič Čajkovskij
Romeo a Julie, předehra-fantazie podle Shakespeara (3. verze, 1880)

Petr Iljič Čajkovskij
Louskáček, suita z baletu op. 71a

Petr Iljič Čajkovskij
Labutí jezero, výběr z baletu op. 20

Filharmonie Hradec Králové
Kaspar Zehnder dirigent

Čtvrtek 20.9.2018 19:00 hod.
Praha, Kulturní centrum Novodvorská

Smetana: Má vlast

Filharmonie hostuje

Bedřich Smetana
Má vlast, cyklus symfonických básní

Filharmonie Hradec Králové
Miriam Němcová dirigent
 

Neděle 7.10.2018 19:00 hod.
Olomouc, kostel sv. Mořice

J. B. Foerster: Svatý Václav

Filharmonie hostuje

Josef Bohuslav Foerster
Svatý Václav, kantáta pro sóla, sbor, orchestr a varhany op. 140

N. N. obsazení bude upřesněno
Filharmonie Hradec Králové
Jakub Klecker dirigent

Středa 24.10.2018 19:00 hod.
Hlinsko, Městský kulturní klub

Smetana: Má vlast

Filharmonie hostuje

Bedřich Smetana
Má vlast, cyklus symfonických básní

Filharmonie Hradec Králové
Kaspar Zehnder dirigent

Pátek 26.10.2018 18:00 hod.
Třebíč, divadlo Pasáž

Škroup, Smetana

Filharmonie hostuje

František Škroup (arr. Otakar Jeremiáš, Václav Trojan)
Hymna česká

Bedřich Smetana
Má vlast, cyklus symfonických básní

Filharmonie Hradec Králové
Kaspar Zehnder dirigent

Středa 31.10.2018 19:00 hod.
České Budějovice, kostel sv. Anny

Salome

Filharmonie hostuje

SALOME – písně Karla Kryla s Filharmonií Hradec Králové

Karel Kryl (úpr. Michal Vejskal)
Anděl, Veličenstvo kat, Nevidomá dívka, Karavana mraků a další

soubor Salome:

Pavel Batěk zpěv
Barbora Plachá harfa
Tomáš Kůgel klarinet
Petr Šťastný kytara

Filharmonie Hradec Králové
Miriam Němcová dirigent

Úterý 1.1.2019 19:00 hod.
Jablonec nad Nisou, Městské divadlo

Novoroční koncert

Filharmonie hostuje

S 4x4 do nového roku:

4 živly
4 světové strany
4 temperamenty
4 roční období

J. Strauss ml., Jos. Strauss, Dvořák, Grieg, Komzák ml., Elgar, Fučík, Stolz, E. Fischer

Filharmonie Hradec Králové
Kaspar Zehnder dirigent

Středa 9.1.2019 19:00 hod.
Náchod, Městské divadlo Dr. Josefa Čížka

Spřízněni volbou

Filharmonie hostuje

Felix Mendelssohn Bartholdy
Pohádka o krásné Meluzíně, předehra op. 32

Clara Schumann
Klavírní koncert a moll op. 7

Robert Schumann
Symfonie č. 2 C dur op. 61

Renata Ardaševová klavír
Filharmonie Hradec Králové
Pantelis Kogiamis dirigent

Středa 20.3.2019 19:00 hod.
Náchod, Městské divadlo Dr. Josefa Čížka

Osud hrdiny

Filharmonie hostuje

Richard Wagner
Siegfriedova idyla WWV 103

Gustav Mahler
Písně potulného tovaryše (Lieder eines fahrenden Gesellen)

Ludwig van Beethoven
Symfonie č. 3 Es dur op. 55 – „Eroica“

Roman Janál baryton
Filharmonie Hradec Králové
Andreas Sebastian Weiser dirigent

Proběhlé akce

Středa 30.5.2018 20:00 hod.
Praha, Obecní dům, Smetanova síň

MHF Pražské jaro

Filharmonie hostuje

Karel Husa
Hudba pro Prahu 1968

Pavel Bořkovec
Klavírní koncert č. 2 (1949–50)

Antonín Dvořák
Symfonie č. 5 F dur op. 76 B 54

Marek Kozák klavír
Filharmonie Hradec Králové
Chuhei Iwasaki dirigent

Sobota 9.6.2018 18:00 hod.
Praha, O2 Arena

Piráti z Karibiku

Filharmonie hostuje

Klaus Badelt, Hans Florian Zimmer
Piráti z Karibiku

Filharmonie Hradec Králové
Helmut Imig dirigent

Neděle 10.6.2018 18:00 hod.
Brno, DRFG Arena

Piráti z Karibiku

Filharmonie hostuje

Klaus Badelt, Hans Florian Zimmer
Piráti z Karibiku

Filharmonie Hradec Králové
Helmut Imig dirigent

Čtvrtek 14.6.2018 19:00 hod.
Pardubice, Dům hudby, Sukova síň

Absolventský koncert Konzervatoře Pardubice

Filharmonie hostuje

Astor Piazzolla
Dvojkoncert pro kytaru, bandoneon a smyčcový orchestr

Nino Rota
Koncertantní divertimento pro kontrabas a orchestr (výběr), (1. Allegro – Allegro maestoso, 3. Aria. Andante, 4. Finale. Allegro marcato)

Edouard Lalo
Španělská symfonie pro housle op. 21 (výběr), 4. Andante

Giovanni Bottesini
Velké koncertantní duo pro housle, kontrabas a orchestr

Artie Shaw
Klarinetový koncert

Dmitrij Šostakovič
Klavírní koncert č. 2 F Dur op. 102

Milena Šolcová kytara
Veronika Krejčířová akordeon
Milada Šulcová housle
Ondřej Sejkora kontrabas
Eliška Urbanová klarinet
Karolína Moravcová klavír
Filharmonie Hradec Králové
Tomáš Židek dirigent