Informace o zrušení abonentních koncertů FHK

Informace o zrušení abonentních koncertů FHK

5.2.2021 |  

Vážení abonenti a přátelé hradecké Filharmonie,

po dlouhém „odloučení“ Vás moc zdravíme. V novém roce jsme se těšili, že situace s COVID-19 se zklidní a my budeme opět moct hrát pro Vás. Naše očekávání se ale nenaplnila a ani teď, na začátku února, se nezdá, že bychom v dohledné době mohli znovu obnovit hudební program, který jsme pro Vás chystali.

Mrzí nás to o to více, že dramaturgie letošní sezóny byla velmi ambiciózní a my jsme pro Vás připravovali skutečné perly naší i světové hudby. V tuto chvíli nejsme, bohužel, schopni předvídat vývoj situace. Zdá se, že s očkováním a dalšími opatřeními by k obnovení našeho programu mělo dojít až za několik týdnů nebo měsíců. Jak zamíchají prognózami nové mutace viru, ale stejně není jasné.

Z tohoto důvodu a pro zjednodušení celého procesu vracení vstupného jsme se rozhodli do konce této sezóny formálně ZRUŠIT ZBYLÉ KONCERTY ZE VŠECH ABONENTNÍCH ŘAD V TÉTO SEZÓNĚ, což mimo jiné umožní zejména srozumitelné vyrovnání obchodních vztahů s Vámi, našimi klienty. Výrazně se také zjednoduší proces vracení vstupného. Zároveň věřte, že jakmile to bude možné a budou známy podmínky veřejných koncertů, nasadíme naše koncerty do prodeje, kde si budete moci jednotlivé vstupenky zakoupit. U koncertů počítáme s výší zvýhodněného vstupného, tedy jakoby byly součástí abonentní řady. Prodávat budeme pouze tolik vstupenek, kolik aktuální stav PES v daném okamžiku dovolí.

Peníze za poměrnou část předplatného (zakoupeného v pokladně FHK) budeme dle možností co nejdříve vracet platebním převodem. Prosíme Vás, pokud jste nám ještě neposlali své bankovní spojení, učiňte tak na e-mailovou adresu: pokladna@fhk.cz.

Peníze za e-abonentky u koncertů od 1. 2. 2021 vrátíme také my. Peníze za e-abonentky u koncertů do 31. 1. 2021 vrací správce platební brány prodejního systému. (Systém je však zahlcen a dle zpětné vazby od vás abonentů ještě od listopadu některé platby na účty nedorazily, prosíme o trpělivost.)

Děkujeme Vám za pochopení, Vaši trvající přízeň a podporu, a doufáme, že se co nejdříve budeme moci opět setkávat v sále Filharmonie Hradec Králové. Do té doby Vás zveme k poslechu našich nahrávek na našem Youtube kanálu nebo na televizní stanici ČT art. Nejbližší koncert, který se bude v první polovině března vysílat s názvem Filharmonie Hradec Králové a Karel Jaromír Erben, je na ČT art. Určitě se dívejte!

Pevné zdraví Vám přeje

Filharmonie Hradec Králové