Hradecký kulturní adventní kalendář 2020

Vstupte on-line do našeho Kulturního adventního kalendáře 2020 a navštivte hradecká divadla, galerii, filharmonii, muzeum, knihovnu a rozhlas. Přejeme si, aby letošní vánoční čas byl plný radosti, hudby a umění, které nemůžete nyní vidět a slyšet naživo. Přidejte se – stačí si kliknout na daný den v našem kalendáři.

S příchodem druhé vlny koronaviru nám opět schází koncerty, divadla, prohlídky a další zážitky. Nemůžeme do škol a knihoven, sportovních institucí a „gastro zážitky“ máme pouze přes výdejní okénka. Proto jsme se rozhodli, že přijdeme my k vám. Divadlo Drak, Filharmonie Hradec Králové, Galerie moderního umění, Klicperovo divadlo, Muzeum Východních Čech, Knihovna města Hradce Králové a Český rozhlas Hradec Králové spojují své síly a přinášejí Vánoce tak trochu jinak.

Každý den až do toho Štědrého s námi můžete on-line vstoupit do míst a organizací, které jsou nyní uzavřeny. Všechny organizace si mezi sebe rozdělily jednotlivé dny v kalendáři a můžete se těšit na rozmanitý program. Filharmonie přispěje hudebními okénky, která rozmístila do míst, která jsou nyní veřejnosti nepřístupná. Muzeum Vás naláká na virtuální prohlídky a s Galerií si něco krásného vytvoříte. Divadla Vás potěší čteným slovem a putováním do Betléma pro dětské publikum. Zbytek je překvapení...

úvodní video Adventní trhy Muzeum

 
 
po út st čt so ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24      

Poděkování:

Velké poděkování patří všem účastníkům tohoto projektu a dále děkujeme institucím, které nám zpřístupnily svoje uzavřené prostory: Hotel U Královny Elišky, Knihovna města Hradce Králové, TJ Sokol Hradec Králové, Třebechovické muzeum betlémů a Univerzita Hradec Králové. Poslední poděkování patří městu Hradec Králové, které nám poskytlo video záběry.

Přejeme Vám krásné a požehnané Vánoce